• Посилання скопійовано

Перерва в роботі через розірвання договору оренди приміщення

ТОВ орендує виробниче приміщення, де працюють наймані працівники. Орендодавець в односторонньому порядку припинив дію договору оренди приміщення. А через 2 тижні оформив новий договір. Працівники через це не працювали, зарплату їм нараховано тільки за 2 тижні. Які наслідки чекають підприємство на випадок перевірки податковими органами та службою Держпраці?

Відразу зазначимо, що припинення (в односторонньому порядку чи за домовленістю сторін) та невчасне продовження договору оренди приміщення не є підставою для невиплати зарплати працівнику, бо це не його вина.

Тому, щоб уникнути непорозумінь з держорганами при перевірці та доводити правомірність нарахування зарплати тільки за два тижні, потрібно правильно документально все оформити.

Можна скористатися карантином та попросити працівників написати заяви на відпустку без збереження зарплати на підставі ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки (на ті два тижні, які вони не працювали). А на підставі заяв працівників роботодавець повинен видати наказ про надання таких відпусток та провести відповідне відображення в Додатку 1 об’єднаної звітності, а саме зазначити в графі 13 кількість днів без збереження зарплати. Так можна зробити, якщо це звітний квартал.

Якщо зазначена ситуація склалася в попередніх кварталах, за які вже здано об’єднану звітність, потрібно подати об’єднану звітність з типом «Уточнююча». Оскільки виправлятиметься несумова помилка, в Додатку 1 уточнення проводитиметься за допомогою ознак «0» та «1» графи 25, тобто першим зазначається помилковий рядок з ознакою «1», другим рядком правильна інформація з ознакою «0». При цьому сумовий рядок таблиці має бути нульовим.

Звертаємо увагу, що при поданні об'єднаної звітності з типом «Уточнюючий» рядки з 06 по 110 не заповнюються. Але мають міститися обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01-05 та у рядку 031, а також інформація про додатки, у яких проводились коригування, та їх кількість, тобто у даному випадку, коригуватиметься Додаток 1, тож у рядку 061 потрібно вказати кількість додатків «1» та кількість його аркушів.

Як варіант, за невідпрацьовані два тижні можна виплатити працівникам оплату простою. Докладніше на тему простоїв читайте тут, тут, туттут та тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202411
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202429
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202428
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202428
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024130