• Посилання скопійовано

Чи є компенсація електроенергії її продажем?

Генпідрядник виконав будівельні роботи і здав їх замовнику. Але договір на постачання електроенергії на замовника ще не переоформлено. Діє поки що договір з генпідрядником, який сплачує за тарифом для промисловості. Чи може замовник компенсувати генпідряднику вартість використаної електроенергії?

Відповідно до ч. 3 ст. 843 ЦКУ ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу. Відповідно до ч. 1 ст. 843 ЦКУ у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.

З наведеного випливає, що, по-перше, ціна договору підряду має дві складові – відшкодування витрат і плату за роботу. 

По-друге, особливості визначення ціни роботи, яка включає в тому числі відшкодування понесених у зв’язку з виконанням підрядних робіт витрат, визначається договором підряду.

Тому про компенсацію (відшкодування) витрат на електроенергію має бути зазначено в договорі будівельного підряду. Якщо в укладеному договорі про це жодного слова, вважаємо, потрібно укласти додаткову угоду до первісного договору підряду, в якій доповнити норми такого договору відшкодуванням витрат на електроенергію.

На підставі такої норми договору генпідрядник буде вимагати у замовника відшкодування витрат на електроенергію. Яким чином документувати цю вимогу? Якщо сторони оформляють вартість виконаних робіт Актом форми №КБ-2в і Довідкою форми №КБ-3, то і вартість використаної електроенергії доречно оформляти цими самими документами. Фактично на вартість відшкодування електроенергії збільшується вартість виконаних робіт.

Варто сказати, що господарська операція відшкодування електроенергії з точки зору ПКУ буде постачанням послуг (див. пп. 14.1.185 ПКУ). А тому на вартість відшкодування нараховується ПДВ.

Чи не буде послуга компенсації електричної енергії вважатися продажем електроенергії з відповідними наслідками?

Ні, генпідрядник не продає електроенергію, а всього лише відшкодовує власні витрати на її використання, пов’язані з виконанням договору будівельного підряду. Чому підтвердженням і є договір підряду.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202554
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025150
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025461
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202593
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520