• Посилання скопійовано

Чи потрібно підприємству реєструвати новий КВЕД для нового виду діяльності?

ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ (діяльність освітні послуги (дитячий садок)) готує іжу для вихованців, вподальшому планує продавати готові страви іншому дитячому садку. Чи потрібно реєструвати КВЕД для такої діяльності?

Якщо підприємство спочатку не планувало займатися таким видом діяльності як продаж готових страв, то цілком можливо, що він не внесений до статуту і не зареєстрований у ЄДР.

 

Чи обов’язково вносити зміни до статуту?

Часто до статуту додають можливість здійснення «інших видів діяльності, що не суперечать законодавству», що знімає всі питання.  Пленум ВГСУ в постанові від 29.05.2013 р. №11 прямо зазначав: «3.8. Цивільна правоздатність юридичної особи, за загальним правилом, є універсальною, тобто відповідна особа здатна мати такі ж громадянські права та обов’язки, як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати тільки людині (ч. 1 ст. 91 ЦКУ), а відтак, вправі вчиняти будь-які не заборонені законом правочини. Тому сама лише відсутність у статутних документах чи в положеннях, якими регулюється діяльність, зокрема, суб’єктів господарювання, записів щодо можливості здійснення ними певної діяльності та, відповідно, вчинення тих чи інших правочинів не тягне за собою визнання таких правочинів за їх участю недійсними. Винятки із зазначеного правила встановлюються законом».

Отже, законодавство не вимагає вносити зміни до статуту, хоча все ж таки це краще зробити, якщо нового виду діяльності там немає або немає вказівки на те, що ТОВ може здійснювати інші види діяльності, що не суперечать законодавству.

Інформація про види діяльності підприємства міститься в ЄДР (пп. 11 ч. 2 ст. 9 Закону №755). Відповідно, якщо підприємство починає вести вид діяльності, що відсутній у ЄДР, формально є потреба внести зміни до ЄДР.

Якщо цього не зробити, це може негативно вплинути на реєстрацію ПН,  хоча й немає жодних законодавчих вимог для підприємств вести тільки таку діяльність, яка зазначена в ЄДР. Виняток — діяльність, що ліцензується.

Більш докладно про ризики ми писали тут.

Отже, закон не вимагає від юросіб на загальній системі оподаткування вносити зміни до статуту та реєструвати новий від діяльності в ЄДР.  Проте для мінімізації ризиків блокування податкових накладних це варто зробити.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202552
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025137
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025424
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202588
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520