• Посилання скопійовано

Резервні кошти в ОСББ

При виконанні кошторису ОСББ за рік були зекономлені кошти з витратної частини. Чи можна ці кошти зараховувати у резервний фонд ОСББ для використання їх у наступних періодах? Чи підлягають оподаткуванню такі кошти?

Відповідно до норм Закону про ОСББ та п. 5 р. IV Типового статуту ОСББ що кошти ОСББ, включаючи кошти ремонтного, резервного фондів, витрачаються правлінням згідно з кошторисами, затвердженими загальними зборами співвласників, та окремими рішеннями загальних зборів співвласників.

Кошторис об’єднання за поданням правління щороку затверджується загальними зборами не пізніше 01 січня поточного року, якщо інший строк не встановлено загальними зборами співвласників. За рішенням загальних зборів можуть затверджуватися кошториси на два і більше років.

Згідно з ч. 23 ст. 10 Закону про ОСББ до компетенцій правління ОСББ зокрема належить «розпорядження коштами об’єднання відповідно до затвердженого загальними зборами об’єднання кошторису». Крім цього зазначимо, що до компетенції правління може належати перерозподіл коштів між статтями витрат кошторису, якщо цей перерозподіл не призводить до збільшення витратної частини кошторису, затвердженого загальними зборами ОСББ.

Якщо необхідні інші витрати, не передбачені кошторисом, у нього мають бути внесені зміни, і їх затверджують загальні збори.

Таким чином, зазвичай затверджується загальними зборами так названий «плановий» кошторис на поточний рік (чи декілька років), втім, звичайно ж, в кінці року може виявитися, що він не виконаний, а тому за результатами звітного року відповідно до Типового статуту ОСББ про виконання кошторисів, у тому числі окремих (спеціальних), правління складає щорічний звіт, так званий, фактичний кошторис, який подає на перевірку ревізійній комісії (ревізору), а після такої перевірки – загальним зборам для затвердження.

Зекономлені кошти, що обліковуються на рахунку 48 – тобто невикористаний залишок цільового фінансування на кінець звітного періоду, може бути зменшений (списаний) у наступних звітних періодах, коли він буде використаний або повернутий надавачу такого фінансування. Також, якщо ОСББ підтвримує підхід податківців щодо відсутності рахунку 44 у неприбуткових організацій, то також залишок коштів по такому рахунку, якщо вони не надавалися під цілі, а просто на виконання мети ОСББ, то можна зробити їх перерозподіл, наприклад, у резервний фонд чи ремонтний фонд. Усе це має бути затверджене рішенням загальних зборів.

Якщо ж мова про кошти, що обліковуються на рахунку 44 (якщо ОСББ підтримує позицію, що може бути рахунок 44), то їх також можна розподілити на фонди ОСББ (Дт 42 Кт 443).

На оподаткування це ніяк не вплине (тобто не виникає тут сплати податку на прибуток), адже немає нецільового використання коштів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Взаємна фіндопомога: чи є підприємства пов’язаними сторонами?
    Велике підприємство (ВП) надало збитковому підприємству (ЗП) безповоротну фіндопомогу (БФД). На кінець звітного періоду ЗП не має зобов’язань перед ВП. На цю ж дату ВП має заборгованість перед ЗП за отриманою поворотною фіндопомогою (ПФД). Власний капітал ЗП від’ємний, а ВП – достатній (значно перевищує суму отриманої ПФД). Чи є ВП та ЗП пов’язаними сторонами згідно з ПКУ?
    08.04.2025127
  • Особливості перерахунку орендної плати за землю, сплаченої за отриманим ППР, якщо почала діяти нова НГО
    Для перерахунку орендної плати за землю фізособа письмово або в е-формі звертається до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земділянки із оригіналами документів і додатковою угодою про внесення змін в договір оренди землі
    06.04.202590
  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202565
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025160
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025494