Згідно з внесеними змінами наказом Мінфіну №379 дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків. Про це ми писали тут.
У П(С)БО 10 наведено такі визначення:
- Довгострокова дебіторська заборгованість - сума дебіторської заборгованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.
- Сумнівний борг - поточна дебіторська заборгованість, щодо якої існує невпевненість її погашення боржником.
При цьому, варто звернути увагу, що від того, що поточна заборгованість стала простроченою, вона не стала довгостроковою. А тому, якщо прострочення стосується поточної заборгованості, то дисконтувати її не потрібно.
Тобто дисконтувати потрібно ту дебіторську заборгованість, яка передбачає її повернення у строк більше ніж один рік.
Відповідно до зазначеного вище, вважаємо, що заборгованість банку не має ознак довгострокової, оскільки умови такої заборгованості не передбачають певного строку повернення такої заборгованості. Крім того, така заборгованість має ознаки сумнівного боргу – тобто такої дебіторської заборгованості, яка взагалі має вірогідність неповернення (зважаючи на те, що банк знаходиться у стадії ліквідації) – між підприємством і банком відсутні домовленості про повернення такої заборгованості у певний (у розрізі запитання про дисконтування більший ніж рік) термін.
Таким чином, вважаємо, що дебіторська заборгованість банку, що знаходиться у стадії ліквідації, не підлягає дисконтуванню.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись