• Посилання скопійовано

Чи потрібно підприємцю реєструватися за місцем роботи на умовах коворкінгу?

За договором коворкінгу ФОП за певною адресою надає за плату комплекс обладнання (системний блок, монітор, стіл тощо), де він проводить свою діяльність. Чи потрібно подавати ФОПу звіт за ф. №20-ОПП? Чи потрібно ставати на облік за неосновним місцем (місце реєстрації та місце провадження діяльності різні)?

Відповідно до п. 63.3 ПКУ одним зі способів податкового контролю є контроль за місцем розташування як платника податків, так і об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Об’єктом оподаткування відповідно до п. 22.1 ПКУ можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, із наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку.

Робоче місце, яке надається за договором коворкінгу, під це визначення не підпадає, адже за договором в оренду надається рухоме майно, а не частина приміщення за певною адресою. Хоча з умов договору можна дізнатися про те, що майно знаходиться за певною адресою розташування коворкінгу, це не означає, що ФОП провадить діяльність саме за цією адресою, адже він просто отримує можливість користуватися офісним обладнанням, що знаходиться у певному місці.

Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом №1588, передбачає, що платник податків зобов’язаний повідомляти про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням до контролюючих органів за основним місцем обліку. Повідомлення за ф. №20-ОПП (додаток 11 до Порядку) повинні подавати всі платники податків - як юридичні, так і фізичні особи - підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

На нашу думку, надання офісного обладнання у короткострокове користування фізособі не потребує відображення у ф. №20-ОПП та реєстрації за місцем розташування коворкінгу. До того ж користуватися послугами коворкінгу можна кожного разу за різними адресами (у різних коворкінгах), тож це не відповідає цілям подання ф. №20-ОПП.

Якщо б замість договору оренди офісного обладнання укладався б договір оренди приміщення, тоді б таке приміщення потрібно було б відображати у ф. №20-ОПП – зокрема, за типом 378 «Офіс».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»