• Посилання скопійовано

Заповнюємо реквізити «Одержав», «Дата», «Сума» видаткового касового ордеру

Чи обов'язково у ВКО одержувачу власноруч вказувати прописом належну йому до виплати суму грошей (гривень - літерами, копійок - цифрами), а також дату її отримання? Чи має право касир роздрукувати ВКО з вже надрукованою сумою у реквізиті «одержав» та датою у однойменному реквізиті, а одержувач лише поставити там свій підпис?

Порядок оформлення касових операцій визначено у р. III Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 29.12.2017 р. №148.
Відповідно до п. 26 цього Положення готівка з кас підприємств видається за видатковими касовими ордерами (ВКО) або видатковими відомостями. Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До ВКО додаються заяви на видачу готівки, розрахунки.
Підпис керівника підприємства на ВКО не обов'язковий, якщо на доданих до нього документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

У п. 32 Положення №148 зазначено, що прибуткові касові ордери та квитанції до них, а також ВКО і видаткові відомості заповнюються бухгалтером (відповідальною особою, на яку покладено обов'язок з їх оформлення) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.

«У будь-який спосіб» означає, що бухгалтеру дозволяється виписувати касові документи власноруч (кульковою або чорнильною ручкою), друкувати або роздруковувати вже сформовані з бухгалтерських програм.

У касових ордерах зазначається підстава для їх складання і перелічуються додані до них документи. Видавати касові ордери та видаткові відомості на руки особам, які вносять або одержують готівку, забороняється! При цьому приймання та видача готівки за касовими ордерами проводиться тільки в день їх складання.

 Касирам необхідно ознайомитися з п. 27 Положення №148 та неухильно дотримуватися його норм. Оскільки під час видачі готівки окремим фізособам (у т. ч. працівникам підприємства) за ВКО або видатковою відомістю касир має вимагати пред’явлення паспорту або іншого документу, що посвідчує особу.

 Паспортні данні касир власноруч записує у реквізити ВКО:

 

«За _____________________________________________________________

 (найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача)».


Фізособа у ВКО або видатковій відомості про одержання готівки розписується із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами)
. При цьому одержувачі пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа.
Люди можуть помилятися при написанні прописом сум, які їм належить одержати. У разі допущення таких помилок бухгалтер повинен виписати новий ВКО та передати його до каси. Оскільки виправлення в касових ордерах (ПКО та ВКО) і видаткових відомостях забороняються (абз. 4 п. 32 Положення №148).
Таким чином, Положення №148 чітко визначає реквізити ВКО, які має заповнювати бухгалтер (у будь-який спосіб) та одержувач (із зазначенням одержаної суми прописом та власноруч).
Роздрукування ВКО з вже надрукованою сумою у реквізиті «Одержав» та датою у однойменному реквізити нормами Положення №148 не передбачено.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024289
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705