Згідно з п. 50 Положення №148, ліміт каси підприємства встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника підприємства або уповноваженої ним особи. При цьому, даним положенням не встановлено ані форми такого розрахунку, ані зазначення, які суми включаються до такої середньоденної видачі/надходження готівки. Тож і наказ, і розрахунок тепер можна оформити у довільній формі. Зокрема, можна скористатися і старими формами. Але, звісно, що посилання на старе Положення №637 з них доведеться прибрати.
Згідно з визначенням, наведеним у п. 5 ч. 3 Положення №148 готівкові розрахунки – це платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізосіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.
Зважаючи на вищезазначене, можна прийти до висновку, що підприємство самостійно визначає, які типи готівкових операцій включати до розрахунку ліміту каси, форму якого воно теж розробляє самостійно.
Детальніше про Положення №148 читайте у нашій аналітиці>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити