• Посилання скопійовано

Розрахунок за товар здійснюється шляхом переказу коштів на "Нову пошту" чи "Укрпошту": як пробити чек РРО?

Як пробити чек РРО, коли розрахунок за товар здійснюється клієнтом не в день відправлення товару, а через декілька днів шляхом переказу коштів на Нову пошту чи Укрпошту?

Запитання:

Підприємець (2 група єдиного податку) займається роздрібною торгівлею медичних виробів, в тому числі і технічно складних побутових товарів. Товарооборот менше 1 млн грн, але застосовується РРО. Ряд замовлень обслуговується через власний інтернет-ресурс. В публікаціях неодноразово повідомлялося, що при продажу товарів через інтернет з використанням платіжних карток необхідно прикладувати чек РРО. Як пробити чек РРО, коли розрахунок за товар здійснюється клієнтом не в день відправлення товару, а через декілька днів шляхом переказу коштів на Нову пошту чи Укрпошту? 

 

Відповідь:

Розрахункова операція  -  це приймання  від  покупця  готівкових коштів,  платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації   товарів  (послуг),   видача   готівкових  коштів  за повернутий  покупцем  товар   (ненадану  послугу),   а   у   разі застосування    банківської    платіжної   картки   -   оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в  безготівковій формі  товару  (послуги)  банком  покупця  або,  у разі повернення товару (відмови від послуги),  оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця – ст. 2 Закону про РРО. 

Отже, за цим визначенням розрахунковою операцією є не лише готівкова оплата товару, а ще й оплата за допомогою банківської платіжної картки, коли оплата ініціюється за допомогою POS-терміналу продавця (банківський еквайринг), або при оплаті карткою через інтернет за допомогою інтернет-еквайрингу.

Безготівкові розрахунки, які не відповідають визначенню розрахункової операції, відбуваються тоді, коли здійснюється банківський переказ коштів з рахунку покупця на рахунок продавця, або перерахування банком готівки на рахунок продавця за дорученням покупця.

Розберемося, чи здійснюються розрахункові операції у випадках, що описані у запитанні.

Післяплата (накладний платіж), що здійснює покупець при оплаті товару при його отриманні у відділеннях Укрпошти чи «Нової Пошти»,  та при цьому отримує чек РРО від поштового оператора, не є розрахунковою операцією з точки зору продавця товару. Замість нього розрахункову операцію здійснює фінансова компанія ТОВ "ПОСТ ФІНАНС" або  ПАТ "Укрпошта", які видають покупцю чек РРО встановленої форми. Співпраця поштового оператора і продавця товару здійснюється на підставі договору. Про такі операції ми писали тут>>>

Отримання оплати від покупців у вигляді готівки, що надсилає поштовий оператор продавцю поштовим переказом. На нашу думку, ці суми слід проводити через РРО на дату отримання грошових коштів від поштового оператора. Хоча така операція не повністю підпадає під визначення розрахункової операції, адже розрахунки здійснюються не одночасно з видачею товару покупцю, для уникнення спірних ситуацій варто застосовувати РРО в таких випадках.

Сплата грошових коштів за допомогою банківских карток через інтернет (інтернет-еквайринг) також вимагає проведення отриманих платежів через РРО. Знову ж таки, датою проведення коштів через РРО буде фактична дата здійснення платежу покупцем.

Продавець при відправці товару повинен вкласти в коробку з товаром нефіскальний розрахунковий документ (квитанція і т.д.), а також гарантійний талон за потреби.

Оскільки фізичні особи – підриємці не ведуть бухгалтерський облік, то в контексті розглянутих операцій для них не має значення той факт, що товар був відправлений покупцям раніше, ніж підприємець отримав за нього оплату. Головне – це провести отримані кошти через РРО.

Також читайте про наслідки непроведення розрахункової операції через РРО.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6131
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025796
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563