Як зазначає ДФС у листі від 17.05.2017 р. №219/6/99-99-14-05-01-15/ІПК суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції із застосуванням платіжних карток, повинні застосовувати РРО та обов’язково видавати розрахунковий документ особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї.
Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Однак, за п. 296.10 ПКУ, РРО не застосовуються платниками ЄП:
- першої групи;
- другої і третьої груп (фізособи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника ЄП є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.
Тому (і про це говорилося і в іншому роз’ясненні, про яке ми писали тут>>>), якщо дохід платника ЄП 2-ої або 3-ої групи протягом календарного року не перевищує 1000000 грн, реєструвати та застосовувати РРО при використанні РОS-терміналу не обов’язково.
Якщо ж підприємець повинен був проводити розрахунки за допомогою РРО, але не зробив цього, він несе відповідальність згідно з ст. 17 Закону про РРО. За вчинене вперше таке порушення передбачено відповідальність у розмірі 1 гривні, а за кожне наступне у розмірі 100% вартості проданих з порушенням товарів (послуг).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись