Форма Книги обліку розрахункових операцій на РРО затверджено у додатку до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій. Сам порядок затвержено наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. №547.
У цьому Порядку не визначено правил щодо заповнення граф КОРО при відсутності розрахункових операцій. Але відповідно до пп. 6 п. 4 розділу ІІ Порядка №547 використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає зокрема щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо.
В світлі Закону України від 06.07.95 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункова операція, це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).
На підставі даних z-звіту дані за розрахунками за день відображаються у графах 5-10 розділу 2 КОРО.
У зв’язку з тим, що Порядком №547 не встановлено окремих правил щодо заповнення КОРО при відсутності розрахункових операцій, вважаємо, що підприємство самостійно може обрати спосіб зазначати це у розділі ІІ КОРО: проставляти прочерк або не заповнювати відповідні графи.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити