• Посилання скопійовано

Якщо розрахункові квитанції не використовувалися, подавати звіт за ф. №ЗВР-1 не потрібно

Чи потрібно здавати звіт за розрахунковими книжками та звіт за формою №ЗВР-1, якщо інформація про проведені розрахунки подається в податкову через модем касового апарату, а квитанції не використовувалися?

Відповідно до абз. 1 п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (далі – Закон №265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку

Зазначеним пунктом передбачено, що:

- суб'єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти подають до ДФС по дротових або бездротових каналах зв'язку інформацію про обсяги розрахункових операцій (абз. 3 п. 7 ст. 3 Закону №265);

- решта субєктів господарювання повинна подавати по дротових або бездротових каналах зв'язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків (абз. 2 п. 7 ст. 3 Закону №265).

Міжрегіональне головне управління ДФС - центральний офіс з обслуговування великих платників у листі від 18.03.2016 р. №5852/10/28-10-06-11 наполягає, що суб’єкт господарювання зобов’язаний подавати Звіт незалежно від факту здійснення розрахункових операцій за розрахунковими книжками.

Не можемо погодитися із таким висновком Міжрегіонального головного управління ДФС, виходячи із наступного.

Порядок подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (про яку мовиться у п. 7 ст. 3 Закону №265), затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 року №13, яким передбачено подання звітності за формою №ЗВР-1 та Інструкцію щодо її заповнення.

Відповідно до п. 1 вищезгаданої Інструкції  Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою №ЗВР-1 в розрізі всіх зареєстрованих книг обліку розрахункових операцій, які використовувались протягом звітного місяця.

У графах 1 - 3  Звіту №ЗВР-1 вказуються, зокрема, такі дані:

  • у графі 2 - фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на господарську одиницю;
  • у графах 3 - 5 - записуються такі суми розрахунків за звітний місяць (вважаємо, що тут мається на увазі саме суми розрахунків, відображених у КОРО на підставі розрахункових квитанцій).

Тобто, судячи із вищенаведених норм, заповнюватись Звіт повинен саме на підставі даних за розрахунками при реєстрації яких складались розрахункові квитанції, тобто коли немає передачі інформації по дротових та бездротових каналах зв’язку. Тому якщо протягом місяця не було використано КОРО та відповідно розрахункові квитанції, то Звіт за формою №ЗВР-1 за такий місяць складати по подавати до ДФС не потрібно.

Також разом з ф.№ЗВР-1 подається Довідка про використані розрахункові книжки. Тож, якщо не виникає обов’язку подавати сам Звіт, то й Довідку подавати не потрібно. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024327
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 403
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483