• Посилання скопійовано

Режими торговельних точок і каси підприємства не співпадають: як оприбутковувати готівку?

Коли виписується прибутковий касовий ордер на готівку за розрахунки з споживачами через РРО, якщо каса працює з 8:30 до 17:15, а торговельна точка – цілодобово? Чи правомірно ДФС трактує, що кошти, що потрапили в касу наступного робочого дня (якщо режими торговельних точок і каси не співпадають), – оприбутковані несвоєчасно?

Прибутковий касовий ордер на готівку, яка отримана за розрахунки з споживачами через РРО, якщо каса підприємства працює з 8:30 до 17:15, а торгівельна точка – цілодобово (згідно з встановленими правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіку змінності), що не дає змогу забезпечити здавання готівкової виручки (готівки) в день її надходження, днем здавання готівкової виручки є день – наступний за днем надходження готівкової виручки (готівки) до каси підприємства (пп. б п. 5.1 Положення №637*).

Підприємства, що мають відокремлені підрозділи**, які проводять касові операції з відображенням їх в касовій книзі і режим роботи яких не збігається з розпорядком функціонування бухгалтерії підприємства – юридичної особи, внутрішнім документом визначають порядок взаємодії відокремлених підрозділів із бухгалтерією підприємства (юридичної особи) відповідно до вимог законодавства України, зокрема, визначення часу робочих змін, забезпечення бухгалтерського обліку касових операцій тощо (п. 4.3 Положення №637)

При цьому відокремлені підрозділи повинні щодня оприбутковувати готівку в порядку, передбаченому пунктом 2.6 Положення №637, згідно з правилами встановленими для тих, хто застосовує РРО: «У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК)»

Отже, думка, що кошти, які потрапили до каси підприємства наступного робочого дня (якщо режими торгівельних точок і каси підприємства не співпадають) вважаються несвоєчасно оприбуткованими – не є вірною

Окремо слід зазначити, внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача» (п. 6 розд. III Порядку №417***) , якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. Отже, якщо операцію «службова видача» не зроблено в кінці дня проводиться після виконання Z-звіту, то  для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, треба здійснити операцію «службове внесення». Саме такий алгоритм дій забезпечить відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сум коштів, зазначених у денному звіті. 

_____________

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637.

** Філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України (п. 1.2 Положення №637).

*** Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджений Наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. №417.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024560
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705