• Посилання скопійовано

Касовий чек: коли і як видавати?

Як і коли видавати касовий чек покупцю?

СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму через РРО (або у разі незастосування РРО у випадках, визначених ст. 10 Закону про РРО, проводити розрахунки з використанням розрахункової книжки).

Касовий чек — це розрахунковий документ, тобто документ встановленої форми та змісту, що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, надрукований і зареєстрований через РРО. Форму та зміст касового чека затверджено Положенням №614.

Продавці відповідно до ст. 3 Закону про РРО зобов'язані проводити операцію продажу у готівковій формі або в безготівковій формі через платіжний термінал, через РРО і надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою касовий чек на повну суму проведеної операції.

Зверніть увагу: якщо розрахунки проводяться через платіжний термінал, обов'язок проведення такої операції через РРО і видачі покупцю касового чека не зникає. У розумінні Закону про РРО сліп або квитанція платіжного термінала не є розрахунковими документами, які підтверджують факт продажу (повернення) товарів, надання послуг. Сліп (паперовий документ, який містить реквізити платіжної карти та дані про здійснену операцію) підтверджує лише здійснення операції з використанням платіжної картки. Відповідно, у разі здійснення розрахункової операції за допомогою платіжної карти через платіжний термінал продавець повинен видати покупцю два документи: касовий чек і сліп.

До речі, у листі ГУ ДФС у Київській області від 18.09.2015 р. №2505/10/10-36-22-05-16 надано відповідь на запитання, якими мають бути дії продавця, якщо під час проведення платежів було помилкове зняття з платіжної картки покупця суми коштів. У цьому разі продавець повертає помилково зняті кошти готівкою і зобов'язаний провести цю операцію через РРО. Повернення коштів через РРО залежить від технічних особливостей такого РРО (п. 7 розділу ІІІ Порядку реєстрації РРО). Тому слід виділяти два варіанти оформлення розрахункової операції:

1) реєстрація від'ємної суми у фіскальній пам'яті РРО. Цей варіант може підійти тим, у кого алгоритм роботи РРО забезпечує окреме накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків. Після проведення розрахункової операції роздруковується на РРО фіскальний касовий чек видачі коштів (ф. №ФКЧ-2) та передається покупцеві;

2) повернення коштів за допомогою операції «Службова видача». Такий варіант слід використовувати у випадках, коли РРО не забезпечує окремого накопичення у фіскальній пам'яті від'ємних сум розрахунків. I тут слід видати покупцеві фіскальний чек, яким оформлено операцію.

Заборонено реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції «сторно» (п. 7 розділу ІІІ Порядку реєстрації РРО).

А от повернення коштів за неотриманий товар (ненадану послугу), якщо оплата здійснювалась через POS-термінал, відбувається у безготівковій формі через установу банку на рахунок покупця (додатково див. лист ДФС у Полтавській обл. від 17.09.2015 р. №544/Р/16-31-22-04-27). У цьому ж листі повідомляється: якщо покупець розрахувався за покупку з двох різних карток (на одній картці не вистачає грошових коштів), касовий чек може друкуватися або окремо на кожну суму розрахунку, або один на загальну суму продажу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248592
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202450
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 436
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488