Порядок розрахунку ліміту каси визначає глава 5 Положення №637.
Розраховується ліміт каси підприємством самостійно і до відома обслуговуючого банку не доводиться. Розмір ліміту каси прямо залежить від обсягу касових надходжень (крім тих коштів, які підприємство отримало до каси з банку), який зазначається у рядку 1 Розрахунку встановлення ліміту залишку готівки в касі (додаток 8 до Положення №637), або від видачі готівки з каси, яка зазначається у рядку 3 цього Розрахунку.
Згідно з п. 5.3 Положення №637, за рішенням керівництва (таке рішення затверджується внутрішніми наказами, розпорядженнями) розрахунок здійснюють на підставі або розрахунку середньоденного надходження готівки до каси (рядок 2 Розрахунку), або її середньоденної видачі з каси (рядок 4 Розрахунку).
Якщо підприємство є новоствореним або щойно розпочинає готівкові розрахунки (досі розрахунки були виключно безготівкові) і не має фактичних даних про обіг готівки в касі в минулому, ліміт каси встановлюють на перші три місяці згідно з прогнозними розрахунками. Згодом такий ліміт у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців роботи підприємства переглядають за фактичними показниками. Відлік перших трьох місяців роботи, як сказано у листі НБУ від 14.02.2007 р. №11-213/599-1576, починається з дня проведення першого розрахунку готівкою.
Якщо підприємство не мало надходжень готівкової виручки, але мало готівкові витрати, ліміт каси встановлюють за видатками готівки (зокрема, на відповідні закупівлі, пов'язані з господарськими потребами) на підставі середньоденної видачі готівки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити