• Посилання скопійовано

Скретч-лотереї та РРО

ТОВ планує здійснювати розповсюдження (перепродаж) лотерей через власний інтернет-сайт і стирання номерів відбуватиметься дистанційно за допомогою спеціальних запатентованих машин. Чи потрібно ТОВ застосовувати РРО/ПРРО? Чи обов’язково ТОВ реєструватися платником ПДВ?

РРО

Принцип скретч-лотереї – гравець стирає захисний шар білету та миттєво дізнається про наявність чи відсутність призу. Всі білети надруковані завчасно. Скретч-лотереї доступні також в онлайн-форматі. Гравець оплачує білет і стираєте захисний шар у віртуальному режимі.

Відповідно до умови ТОВ є розповсюджувачем лотерейних білетів.

Розповсюджувач державної лотереї – юридична або фізична особа, яка за дорученням оператора державних лотерей здійснює у сукупності або окремо приймання ставок безпосередньо у учасників, виплату призів, а також інші операції, пов’язані з розповсюдженням державних лотерей (див. п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону №5204). 

РРО/ПРРО не застосовуються при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (див. п. 4 ст. 9 Закону ий комплекс, призначений для фіксації та обліку ставок у державній лотереї, фіксації виплати призів і/або виплати призів, зберігання інформації про проведення лотереї, а також для здійснення інших операцій, пов’язаних з проведенням державної лотереї.

Електронна система прийняття ставок складається з центральної електронної системи та терміналів електронної системи прийняття ставок, пов’язаних між собою електронним або іншим зв’язком (див. п. 16 ст. 1 Закону №5204).

Правила розповсюдження та проведення лотерей через мережу інтернет визначаються ліцензійними умовами.

Таким чином, якщо ТОВ розповсюджуватиме білети державної лотереї через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, то фіскальний чек видавати гравцю не потрібно.

В іншому випадку потрібно буде застосовувати РРО/ПРРО. Щодо ідентифікації розрахункової операції та заповнення чека див. наш коментар до ІПК ДПСУ від 31.10.2024 р. №5084/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК.

 

ПДВ

Відповідно до  пп. 196.1.4 ПКУ не є об'єктом оподаткування операції з:

  • випуску, обігу та погашення лотерейних білетів, інших документів, що засвідчують право участі в лотереях; 
  • виплати грошових виграшів (призів) і грошових винагород.

Тобто «продаж» лотерей (а точніше – приймання ставки) і виплата виграшу не є об'єктом оподаткування. ПН на такі операції не складаються.

***

Читайте також: Облік продажу держлотерей за договором доручення

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202514
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6261
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025804
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564