• Посилання скопійовано

Чи потрібно застосовувати РРО при отриманні оплати за товар через небанківську фінансову установу?

ФОП отримує кошти через ТОВ «ФК «ЕВО». Чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО?

Які платіжні послуги надає ТОВ «ФК «ЕВО»?

ТОВ «ФК «ЕВО» (ЄДРПОУ 43170392) включено до Реєстру платіжної інфраструктури – у статусі платіжної установи з ліцензією на надання платіжних послуг (див. рішення НБУ №21/773-рк від 29.04.2023 р).

Перелік платіжних фінансових послуг, які може надавати ТОВ «ФК «ЕВО»:

  • послуги з переказу коштів без відкриття рахунку (з 29.04.2023 р.);
  • послуги із зарахування готівкових коштів на рахунки користувачів, а також усі послуги щодо відкриття, обслуговування та закриття рахунків (крім електронних гаманців) (з 21.10.2024 р.);
  • послуги із зняття готівкових коштів із рахунків користувачів, а також усі послуги щодо відкриття, обслуговування та закриття рахунків (крім електронних гаманців) (з 21.10.2024 р.); 
  • послуги з виконання платіжних операцій з власними коштами користувача з рахунку/на рахунок користувача (крім платіжних операцій з електронними грошима), у тому числі: виконання кредитового переказу;
  • виконання дебетового переказу; виконання іншої платіжної операції, у тому числі з використанням платіжних інструментів (з 21.10.2024 р.).

Звертаємо увагу, що наведені платіжні фінансові послуги передбачають саме обробку платежів. При оплаті за товар покупець отримає квитанцію щодо переказу коштів, де вказана інформація про платника (покупця), отримувача (продавця), суму та інші обовʼязкові реквізити. Проте квитанція не є аналогом фіскального чеку.

 

Чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Позиція податківці достатньо стала, зокрема, РРО/ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця, оскільки така операція не є розрахунковою, тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). У разі здійснення розрахунків в інший спосіб – готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та або ПРРО є обов’язковим (див. ЗІР, 109.04).

При цьому, участь небанківської фінансової установи не є визначальною у обов’язку застосовувати або не застосовувати РРО/ПРРО.

У разі замовлення товару, оплата за який здійснюється через фінансового посередника, визначальним є отримання товару споживачем та/або коштів за придбаний товар продавцем (див. ЗІР 109.02,109.02).

Таким чином, якщо у ФОП розрахункова операція в розумінні ст. 2 Закону про РРО і оплата покупцем за товар здійснюється не на поточний рахунок у формі IBAN, а через небанківську фінансову установу (відповідно умови ТОВ «ФК «ЕВО»), то РРО/ПРРО потрібно буде застосовувати.

Щодо заповнення нової форми фіскального чека див. нашу новину та роз’яснення ДПС в ЗІР 109.10 щодо заповнення рядка 19 «засоби оплати».

 ***

Додатково матеріал:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202510
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 5941
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025785
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563