Підтвердженням факту отримання пального можуть бути видаткові документи або чеки РРО, що формуються безпосередньо в момент фактичного отримання пального з АЗС. Відповідно, АЗС повинна видати водієві фіскальний чек РРО на відпущене пальне відповідно до п. 2 ст. 3 Закону про РРО.
Власне факт придбання пального підтверджується чеками ЕККА, отриманими водіями на АЗС при заправці пального і які передаються до бухгалтерії (Рішення №122515298, 22.10.2024, Одеський окружний адміністративний суд)
Відсутність чека говорить про те, що отримувач його не забрав чи загубив.
При цьому, створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дублікату фіскального касового чеку у разі його втрати функціями РРО та/або ПРРО та нормами чинного законодавства не передбачено. Більш детально див. нашу новину: «Чи можна сформувати дублікат фіскального чеку?».
Тобто за відсутності чека ТОВ не зможе підтвердити факт заправки автомобіля, а працівник – що ці витрати здійснені в межах господарської діяльності. На жаль, тільки оригінал чеку РРО може бути підтвердженням придбання пального.
На нашу думку, відповідно до наведеної умови:
1. ТОВ доведеться визнати пальне як безоплатно отримане. Як оформити та відобразити в обліку див. нашу консультацію тут.
2. Працівнику потрібно відзвітувати та повернути кошти, так як напрямок використання неможливо підтвердити. Про строки звітування ми писали тут.
***
Також читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити