Розглянемо, чи встановлювати платіжний термінал у такому випадку
Постановою КМУ від 29 липня 2022 р. №894 визначено критерії та строки, коли торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно. Про це більш детально ми писали у нашій новині тут.
В свою чергу, торговець - суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, незалежну професійну діяльність), який відповідно до договору з відповідним надавачем платіжних послуг (еквайром або іншим) приймає до обслуговування платіжні інструменти для здійснення оплати вартості товарів чи послуг, включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі (див. пп. 89 ст. 1 Закону про платіжні послуги).
Для цілей Закону про РРО, оренда – це послуга (див. Ухвалу ВАСУ від 14.12.2016 р. у справі №804/7686/15, ЗІР, 109.03). При цьому статус орендаря (чи є він суб’єктом господарювання, чи ні) значення не має.
Враховуючи зазначене, на нашу думку, якщо ФОП отримує готівку за оренду, то йому відповідно потрібно буде застосовувати POS-термінал з урахуванням Постанови №894.
Зясуємо, яка відповідальність за відсутність POS-терміналу
Відповідно до ст. 163-15 КпАП, підприємець чи посадовець підприємства сплатить адмінштраф від 1700 до 3400 грн, а у разі повторного протягом року порушення – від 8500 до 17000 гривень. Окрім того, Держпродспоживслужба також може застосувати до порушника штраф у розмірі 8500 гривень, що передбачено п. 12 ч. 1 ст. 23 Закону про захист прав споживачів. Також згідно з ч. 1 ст. 155 КпАП доведеться сплати адмінштраф за порушення правил торгівлі від 17 до 170 гривень (див. роз’яснення ГУ ДПС в Івано-Франківській області).
Щоб уникнути застосування POS-терміналу та цієї відповідальності, радимо відмовитися від готівки і приймати орендну плату на рахунок орендодавця. Цю форму розрахунків потрібно буде зафіксувати в договорі оренди.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись