• Посилання скопійовано

Чи друкувати в чеках рядки про платіжну картку, якщо термінал не з’єднаний та не поєднаний з РРО/ПРРО?

Термінал банку не з'єднаний та не поєднаний з ПРРО, відповідно дані терміналу не відображаються у фіскальному чеку. Чи є це порушенням вимог Положення №13 до 1 січня 2025 року та після цієї дати?

Застосування РРО та платіжних терміналів регулюється різними нормативними документами:

Ці документи зовсім не перетинаються між собою у питаннях застосування РРО та платіжних терміналів, тому кожний пристрій використовується незалежно від іншого.

В результаті внесення змін до Положення №13 Наказом Мінфіну від 22.11.2024 р. №601, які ми аналізували тут, до цього положення додано визначення платіжних терміналів, з’єднаних та поєднаних з РРО. Тепер можна чітко визначити, з яким терміналом ми маємо справу:

а) з’єднаним з РРО,

б) поєднаним з РРО,

в) не з’єднаним та не поєднаним з РРО.

Нові редакції п. 4 розділу ІІ та п. 4 розділу ІІІ Положення №13 виглядають тепер так: рядки 12 - 17 фіскального та видаткового чеків (тут наводимо нову нумерацію рядків з урахуванням змін) заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО/ПРРО.

Це такі рядки:

  • 12 - ідентифікатор еквайра та торгівця або інші реквізити, що дають змогу їх ідентифікувати;
  • 13 - ідентифікатор платіжного пристрою;
  • 14 - сума комісійної винагороди еквайра (у разі наявності);
  • 15 - вид операції;
  • 16 - реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) у форматі, що дозволений правилами безпеки емітента або платіжної системи (для електронних платіжних засобів, що використовуються для здійснення операцій у платіжній системі), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;
  • 17 – напис «ПЛАТІЖНА СИСТЕМА» (найменування платіжної системи, платіжний інструмент якої використовується, код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду).

Ці рядки зазначаються у чеку тільки якщо виконуються дві умови одночасно:

  1. розрахунок відбувається платіжною карткою, а також разом з цим
  2. платіжний термінал з’єднаний або поєднаний з РРО/ПРРО.

Тільки в цьому випадку платіжний термінал автоматично передає РРО/ПРРО інформацію для заповнення цих рядків і тоді вони обов’язково мають бути заповнені у фіскальних та видаткових чеках.

Якщо платіжний термінал не з’єднаний чи не поєднаний з РРО/ПРРО, ця інформація не може бути автоматично переданою на РРО/ПРРО. Вручну її заповнити також не можна, адже оператор РРО/ПРРО не має доступу до цієї інформації і відповідно не може вручну її внести до чека. Відповідно, якщо платіжний термінал не з’єднаний чи не поєднаний з РРО/ПРРО, заповнення рядків 12 – 17 фіскального та видаткового чеків не вимагається.

Про це писали й податківці ще рік тому: «У такому випадку те, що розрахунковий документ не буде містити інформацію про використання електронного платіжного засобу, а така інформація буде міститись у надрукованому сліпі (квитанції) безпосередньо друкованим пристроєм POS-терміналу, не буде призводити до порушення вимог щодо форми та змісту розрахункового документу».

Повторюємо, що правила заповнення цих рядків не змінюються з 1 січня 2025 року, додано тільки визначення терміналів, поєднаних та з’єднаних з РРО – для уникнення зловживань перевіряючих при класифікації терміналів. Рядки 12 – 17 фіскального та видаткового чеків заповнюються тільки тоді, якщо термінал з’єднаний або поєднаний з РРО. Якщо термінал не з’єднаний та не поєднаний з РРО, рядки 12 – 17 фізично не можуть бути заповнені і це не є порушенням вимог Положення №13 як до 1 січня 2025 року, так і після цієї дати.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6971
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202542
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025835
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202573