Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Касова книга у відокремлених підрозділах

У підприємства є дві торгові точки з РРО. Виручка щоденно здається в основну касу і касові книги на торгових точках не ведуться. Щоденно в РРО є залишок розмінної монети. Чи потрібно вести окремо касові книги на торгових точках?

За пп. 2 п. 3 Положення №148, відокремлені підрозділи – це філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

З метою визначення порядку оприбуткування готівки слід застосовувати саме це поняття. Тож в даному випадку торгові точки слід розглядати як відокремлені підрозділи.

Відповідно до п. 11 Положення №148, оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп.  44.3 ПКУ (1095 днів) і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі.

Тобто якщо на торговій точці зроблено щоденний Z-звіт, то це означає, що готівкову виручку на торговій точці оприбутковано. КОРО потрібно вести лише тоді, коли СГ вирішив її використовувати на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії.

Якщо на торгових точках не здійснюються інші касові операції, ніж ті, що реєструються через РРО (наприклад, видача заробітної плати або підзвітних сум тощо), касові книги на таких торгових точках не ведуться. 

Отже, в даному випадку не потрібно вести касові книги на торгових точках.

Оприбуткування готівкової виручки здійснюється на підставі щоденних Z-звітів, щодня в бухобліку робиться запис: Дт 301/РРО Кт 702. 

При переданні готівки з РРО до каси оформлюється прибутковий касовий ордер та робиться запис у касовій книзі. В бухобліку робиться запис: Дт 301/каса Кт 301/РРО. Це не обов’язково робити щодня, виручку в головну касу можна вносити за потреби, якщо не перевищується ліміт каси на торгових точках.

До речі, за перевищення ліміту каси штрафних санкцій вже немає, і ми писали про це тут

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі