• Посилання скопійовано

Касова книга у відокремлених підрозділах

У підприємства є дві торгові точки з РРО. Виручка щоденно здається в основну касу і касові книги на торгових точках не ведуться. Щоденно в РРО є залишок розмінної монети. Чи потрібно вести окремо касові книги на торгових точках?

За пп. 2 п. 3 Положення №148, відокремлені підрозділи – це філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

З метою визначення порядку оприбуткування готівки слід застосовувати саме це поняття. Тож в даному випадку торгові точки слід розглядати як відокремлені підрозділи.

Відповідно до п. 11 Положення №148, оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп.  44.3 ПКУ (1095 днів) і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками/електронними фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії). Установа/підприємство визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі.

Тобто якщо на торговій точці зроблено щоденний Z-звіт, то це означає, що готівкову виручку на торговій точці оприбутковано. КОРО потрібно вести лише тоді, коли СГ вирішив її використовувати на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії.

Якщо на торгових точках не здійснюються інші касові операції, ніж ті, що реєструються через РРО (наприклад, видача заробітної плати або підзвітних сум тощо), касові книги на таких торгових точках не ведуться. 

Отже, в даному випадку не потрібно вести касові книги на торгових точках.

Оприбуткування готівкової виручки здійснюється на підставі щоденних Z-звітів, щодня в бухобліку робиться запис: Дт 301/РРО Кт 702. 

При переданні готівки з РРО до каси оформлюється прибутковий касовий ордер та робиться запис у касовій книзі. В бухобліку робиться запис: Дт 301/каса Кт 301/РРО. Це не обов’язково робити щодня, виручку в головну касу можна вносити за потреби, якщо не перевищується ліміт каси на торгових точках.

До речі, за перевищення ліміту каси штрафних санкцій вже немає, і ми писали про це тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024239
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705