Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібен РРО для продажу юрособою на ЄП продукції власного виробництва?

ТОВ - платник ІІІ групи ЄП займається виготовленням продукції власного виробництва. Чи може підприємство через касу (готівковий розрахунок) продавати свою продукцію? Чи потрібен РРО? Які документи потрібні від покупця (физособи) для звітності підприємства?

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, підприємства усіх форм власності можуть незастосовувати РРО та/або ПРРО, та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва.

Звільнення не поширюється на:

  • підприємства торгівлі та громадського харчування;
  • підприємства, які займаються реалізацією технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Підприємство при продажу продукції власного виробництва за готівку повинно проводити такі розрахунки через касу підприємства з оформленням ПКО і ВКО та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.

Податківці у листі від 26.04.2021 р. №1739/ІПК/99-00-07-05-01-06 зазначили, що Закон про РРО не містить значення поняття "продукція власного виробництва" для цілей цього Закону.

Продукцією визнається будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений у ході виробничого процесу (ст. 1 Закону України від 02.12.2010 р. №2736).

З вищезазначеного можна зробити висновок, що до продукції власного виробництва може бути віднесена продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.

Таким чином, якщо підприємство не належить до підприємств торгівлі та громадського харчування та не займається продажем технічно складних побутових виробів тощо, то воно має право проводити розрахунки за власну продукцію без РРО.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі