Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

РРО для інтернет-магазину

ФОП на ІІІ групі ЄП відкриває інтернет-магазин, де оплата від покупців надходитиме через Приват24. Чи будуть такі операції розрахунковими, що потребують використання РРО? Тобто, при досягненні у 2021 році обсягу продажу 1,32 млн грн, чи потрібно застосовувати РРО? А з початку 2022 р. РРО потрібен незалежно від обсягу продажу?

Ми подібні питання аналізували в багатьох своїх консультаціях.

Наприклад, тут ми зазначали, що на думку податкової, якщо оплата продавцеві суб’єктові господарювання за товари надходить через платіжні системи Приват24, вона вважається розрахунковою операцією (зверніть увагу не готівковою, а розрахунковою!). А тому потребує використання РРО.

Хоча, на наш погляд, це не так. Тому що у разі застосування Приват24 має місце звичайний безготівковий переказ коштів - з рахунку платника на рахунок отримувача без застосування платіжних карток. А тому така операція не є розрахунковою і не потребує застосування РРО.

Розрахункова операція буде тільки у разі укладення ФОП з банком (еквайром) договору еквайрингу, за яким ФОП прийматиме платежі через POS-термінал або платіжний застосунок (віджет) на сайті інтернет-магазину.

Тобто, розрахункова операція буде тоді, коли ФОП робить активні дії зі своєї сторони для приймання платежу із застосуванням картки покупця. Наприклад, отримує картку від покупця у свої руки і проводить через свій платіжний термінал (технічний пристрій), або ж покупець вводить дані своєї картки на сайті продавця ФОП, у відповідних полях платіжного віджета. Такий віджет є програмним аналогом платіжного терміналу. У обох цих випадках ФОП і укладає договори еквайрингу з банком.

Якщо ж ФОП не має укладеного з банком договору еквайрингу, не має платіжного терміналу, платіжного віджету на своєму сайті, а тільки надає покупцеві платіжні реквізити для оплати товару, а покупець самостійно надалі вирішує, яким чином оплатить товар (через Приват24, через касу банку тощо), то і розрахункової операції немає. Така операція буде безготівковим платежем і не потребує застосування РРО.

Поряд з цим, Законом від 01.12.2020 р. №1017-IX внесено зміну до ст. 9 Закону про РРОЗ 10 грудня 2020 року РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Тобто, якщо інтернет-магазин торгуватиме послугами, застосовувати РРО не потрібно. Цей аспект ми аналізували тут.

У будь-якому разі, якщо вважати оплату через Приват24 розрахунковою операцією, яка потребує використання РРО, то в 2021 році можна не застосовувати РРО, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 220 МЗП станом на 01 січня звітного року – тобто, не перевищує 1 320 000 грн для 2021 року (про це детальніше тут). Відповідна норма наведена в п. 61 підр. 10 розд. ХХ ПКУ.

Разом з цим, ця норма не поширюється на ФОПів на ЄП, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Тобто, якщо ФОП на ЄП здійснює торгівлю такими видами товарів, то при проведенні розрахункових операцій йому доведеться застосовувати РРО незалежно від обсягу продажу.

Починаючи з початку 2022 року, у разі здійснення ФОПом на ЄП розрахункових операцій, доведеться застосовувати РРО незалежно від обсягу продажу.

Якщо ж при торгівлі такими товарами розрахунки будуть безготівкові, застосовувати РРО не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Підприємці , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі