Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Застосування РРО при розрахунку через інтернет-банкінг

Чи необхідно пробивати фіскальний чек та через який фіскальний апарат, якщо фізособа здійснює оплату за проживання зі своєї картки на розрахунковий рахунок юрособи через інтернет-банкінг (наприклад, Приват24)?

Наказом №230 затверджено форми документів первинного обліку та Інструкцію про порядок ведення документообігу при наданні готельних послуг, рекомендовані для застосування готельними підприємствами України незалежно від підпорядкування та форми власності.

При здійсненні розрахунків з громадянами за надані готельні послуги слід враховувати п. 9.1 ст. 9 Закону про РРО, відповідно до  якого РРО і розрахункові книжки не застосовуються при наданні послуг підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. Тобто при дотриманні цих вимог готелі можуть не застосовувати РРО.

Зовсім інша ситуація з розрахунками із застосуванням платіжної картки, оскільки в цьому разі оплата здійснюється за безготівковим розрахунком (тобто оплата карткою через Інтернет та термінали).

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані застосовувати РРО, які включено до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Тобто, операцію зняття коштів із платіжної картки клієнта слід зареєструвати через РРО, оскільки така операція не є операцією безпосередньо проведеною через установу банку. Тому готелі у більшості випадків застосовують РРО, поєднані з платіжними терміналами, що дозволяють розраховуватися платіжними картками.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Торгівля , Готівка

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі