Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

З 19 квітня 2020 року продаж власновиробленої «ювелірки» відбуватиметься з використанням РРО!

На підставі яких законодавчих актів передбачено обов’язкове застосування РРО при продажу підприємством власної продукції у вигляді ювелірних виробів з 19 квітня 2020 року? Коли можна не застосовувати РРО?

Законом  №128-ІХ «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», який було прийнято і опубліковано у «Голосі України» №200 19 жовтня 2019 року, передбачається, зокрема, внесення змін до п.1 ст. 9 Закону про РРО.

Ця зміна передбачає, що до виключень, на які не поширюється звільнення від застосування РРО при продажу продукції власного виробництва, крім наявних наразі технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та лікарських засобів і виробів медичного призначення, буде додано також і ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

При цьому, Закон №128-ІХ набере чинності через шість місяців з дня його опублікування – 19 квітня 2020 року.

Таким чином, зміна до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, що передбачена Законом №128-ІХ, запрацює з 19 квітня 2020 року.

Тож з 19 квітня 2020 року п. 1 ст. 9 Закону про РРО буде мати такий вигляд:

«Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання».

Водночас, зауважимо, що при здійсненні підприємством безготівкових розрахунків (перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів) застосування РРО, як і раніше, не передбачено.

Таким чином, якщо покупці будуть розраховуватись шляхом перерахування коштів через касу банку на рахунок продавця, або за допомогою терміналу ПТКС, який належить банку, застосовувати РРО не потрібно.

Повний аналіз змін, які передбачені Законами №128-ІХ та 129-ІХми наводили тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі