• Посилання скопійовано

З 19 квітня 2020 року продаж власновиробленої «ювелірки» відбуватиметься з використанням РРО!

На підставі яких законодавчих актів передбачено обов’язкове застосування РРО при продажу підприємством власної продукції у вигляді ювелірних виробів з 19 квітня 2020 року? Коли можна не застосовувати РРО?

Законом  №128-ІХ «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», який було прийнято і опубліковано у «Голосі України» №200 19 жовтня 2019 року, передбачається, зокрема, внесення змін до п.1 ст. 9 Закону про РРО.

Ця зміна передбачає, що до виключень, на які не поширюється звільнення від застосування РРО при продажу продукції власного виробництва, крім наявних наразі технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту та лікарських засобів і виробів медичного призначення, буде додано також і ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

При цьому, Закон №128-ІХ набере чинності через шість місяців з дня його опублікування – 19 квітня 2020 року.

Таким чином, зміна до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, що передбачена Законом №128-ІХ, запрацює з 19 квітня 2020 року.

Тож з 19 квітня 2020 року п. 1 ст. 9 Закону про РРО буде мати такий вигляд:

«Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання».

Водночас, зауважимо, що при здійсненні підприємством безготівкових розрахунків (перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів) застосування РРО, як і раніше, не передбачено.

Таким чином, якщо покупці будуть розраховуватись шляхом перерахування коштів через касу банку на рахунок продавця, або за допомогою терміналу ПТКС, який належить банку, застосовувати РРО не потрібно.

Повний аналіз змін, які передбачені Законами №128-ІХ та 129-ІХми наводили тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024548
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024684
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705