Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно кредитним спілкам проводити заокруглення?

Чи розповсюджується на фінансові установи, зокрема, кредитні спілки вимоги Постанови №25 про правила заокруглення при видачі депозитів та відсотків за депозитами під час проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО?

У п. 5 Постанови №25 НБУ постановляє суб'єктам господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють готівкові розрахунки зі споживачами із застосуванням РРО, під час проведення готівкових розрахунків зазначати в чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, загальні суми до заокруглення та після заокруглення, використовуючи правила, зазначені в п. 4 Постанови №25.

Податківці, зокрема, у в ІПК від 05.02.2019 р. №393/6/99-99-14-05-01-15/ІПК роз’яснюють, що при наданні послуг, зокрема, фінансових, кредитною спілкою розрахунки мають проводитись із застосуванням РРО на загальних підставах. Адже кредитна спілка – це фінансова установа, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг. Тоді як Закон про РРО як раз й розповсюджується на усіх суб’єктів господарювання, які, зокрема, працюють у сфері послуг.

Оскільки кредитні спілки є суб’єктами господарювання  сфери послуг, які при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами застосовують РРО, то вважаємо, що такі кредитні спілки мають дотримуватися вимоги п. 5 Постанови №25 щодо проведення заокруглень у чеках.

НБУ для банків уточнив, що результати заокруглення є іншими операційними доходами/витратами банку. Про це ми зазначали тут.

А ось будь-яких роз’яснень із цього приводу для фінансових установ від НБУ ще не надходило. У зв’язку із чим радимо також із цим питанням звернутися до нього.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Кредитні спілки , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі