Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Отримання пального на АЗС за талонами: чи потрібен чек РРО?

Які наслідки можуть виникнути, якщо організація отримала талони на заправку авто, передала їх водію для заправки, а фіскальний чек РРО водій загубив?

Відповідно до пп. 10.3.3.1 Iнструкції №281, форму, зміст та ступінь захисту бланків талонів установлює емітент талону (компанія з продажу нафтопродуктів).

Окремого документу про порядок використання талонів на сьогодні не затверджено, тому кожне підприємство, яке реалізує пальне за такими талонами, самостійно визначає порядок їх погашення.

Як правило, це виглядає так: підприємство, яке бажає використовувати талони для заправки своїх авто, укладає договір із продавцем пального, оплачує рахунок шляхом безготівкового перерахунку коштів та отримує за актами приймання-передачі відповідну кількість бланків-дозволів (талонів) за відповідним(и) номіналом(ами). Тобто, як правило, заправка пальним на АЗС, які використовують бланки-дозволи (талони), відбувається за умови попередньої плати за таке пальне і поступового отримання такого пального на АЗС водіями.

Бланк-дозвіл (талон) — документ, який дозволяє його пред'явникові отримувати пальне на АЗС і є засобом одноразового використання, що забезпечує систему безготівкового відпуску пального на АЗС. Такі бланки-дозволи (талони) погашаються проставлянням штампу АЗС, що засвідчує факт отримання придбаного пального. Оскільки передоплату за пальне вже було проведено, сама заправка відбувається без будь-якої додаткової оплати, хоча й проводиться через РРО.

Таким чином, ми підійшли до головної проблеми — чи прирівнюється операція відпуску пального за талонами на АЗС до розрахункової операції у готівковій формі? I яким первинним документом потрібно оформити такий відпуск, якщо не проводити таку операцію через РРО?

Відповідь на це для автора є очевидною — відпуск наперед оплаченого пального за талонами не потребує додаткового оформлення саме розрахункової операції. Причому така позиція пов'язана саме з особливістю придбання талонів та отримання пального за ними. Адже юрособа, яка придбаває пальне за допомогою бланків-дозволів (талонів), перед їх отриманням оплачує вартість пального, що відповідає їх номіналу. АЗС, своєю чергою, виконує відпуск вже оплаченого пального. I пальне вважається поставленим з моменту його фактичного отримання — погашення талону відповідного номіналу.

 

Висновок

Якщо підприємство отримало бланки-дозволи (талони) на пальне, то у разі використання талону водієві цілком достатньо як підтвердження заправки ТЗ мати талон зі штампом АЗС про його погашення. Касового чеку з РРО не потрібно. Щодо операції придбання пального самим підприємством, то достатньо у разі проведення оплати на поточний рахунок компанії з продажу нафтопродуктів за талони отримати договір (якщо такий оформляється), рахунок, видаткову накладну на кількість пального за талонами відповідного номіналу та податкову накладну.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Акциз , Каса , РРО , Готівка , Пальне

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі