• Посилання скопійовано

Отримання пального на АЗС за талонами: чи потрібен чек РРО?

Які наслідки можуть виникнути, якщо організація отримала талони на заправку авто, передала їх водію для заправки, а фіскальний чек РРО водій загубив?

Відповідно до пп. 10.3.3.1 Iнструкції №281, форму, зміст та ступінь захисту бланків талонів установлює емітент талону (компанія з продажу нафтопродуктів).

Окремого документу про порядок використання талонів на сьогодні не затверджено, тому кожне підприємство, яке реалізує пальне за такими талонами, самостійно визначає порядок їх погашення.

Як правило, це виглядає так: підприємство, яке бажає використовувати талони для заправки своїх авто, укладає договір із продавцем пального, оплачує рахунок шляхом безготівкового перерахунку коштів та отримує за актами приймання-передачі відповідну кількість бланків-дозволів (талонів) за відповідним(и) номіналом(ами). Тобто, як правило, заправка пальним на АЗС, які використовують бланки-дозволи (талони), відбувається за умови попередньої плати за таке пальне і поступового отримання такого пального на АЗС водіями.

Бланк-дозвіл (талон) — документ, який дозволяє його пред'явникові отримувати пальне на АЗС і є засобом одноразового використання, що забезпечує систему безготівкового відпуску пального на АЗС. Такі бланки-дозволи (талони) погашаються проставлянням штампу АЗС, що засвідчує факт отримання придбаного пального. Оскільки передоплату за пальне вже було проведено, сама заправка відбувається без будь-якої додаткової оплати, хоча й проводиться через РРО.

Таким чином, ми підійшли до головної проблеми — чи прирівнюється операція відпуску пального за талонами на АЗС до розрахункової операції у готівковій формі? I яким первинним документом потрібно оформити такий відпуск, якщо не проводити таку операцію через РРО?

Відповідь на це для автора є очевидною — відпуск наперед оплаченого пального за талонами не потребує додаткового оформлення саме розрахункової операції. Причому така позиція пов'язана саме з особливістю придбання талонів та отримання пального за ними. Адже юрособа, яка придбаває пальне за допомогою бланків-дозволів (талонів), перед їх отриманням оплачує вартість пального, що відповідає їх номіналу. АЗС, своєю чергою, виконує відпуск вже оплаченого пального. I пальне вважається поставленим з моменту його фактичного отримання — погашення талону відповідного номіналу.

 

Висновок

Якщо підприємство отримало бланки-дозволи (талони) на пальне, то у разі використання талону водієві цілком достатньо як підтвердження заправки ТЗ мати талон зі штампом АЗС про його погашення. Касового чеку з РРО не потрібно. Щодо операції придбання пального самим підприємством, то достатньо у разі проведення оплати на поточний рахунок компанії з продажу нафтопродуктів за талони отримати договір (якщо такий оформляється), рахунок, видаткову накладну на кількість пального за талонами відповідного номіналу та податкову накладну.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024236
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705