• Посилання скопійовано

Телекомунікаційні послуги на території міста та села: чи має бути РРО для "єдинників"?

ФОП на ІІ групі ЄП надає телекомунікаційні послуги (послуги щодо зв'язку Інтернет) як в сільській, так і в міській місцевості. Чи потрібен РРО для готівкових розрахунків цьому підприємцю? Чи можливо використовувати тільки ПКО?

У Законі про РРО міститься дві норми, що звільняють від використання РРО:

  • ст. 9 Закону про РРО, яка повністю звільняє й від використання РРО, а також РК (розрахункові книжки);
  • ст. 10 Закону про РРО, яка звільняє від використання РРО, втім зобов’язує використовувати РК та КОРО.

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону про РРОРРО та РК не застосовуються, зокрема, при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Згідно з пп. 296.10 ПКУ РРО не застосовують платники ЄП груп 2 і 3 (фізособи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Тому за умови дотримання зазначеного "мільйонного" критерію, "єдиноподатник" як групи 2 (про якого говориться), так і групи 3 має право проводити розрахунки з використанням платіжного терміналу без застосування РРО. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн -  застосування РРО є обов’язковим.

Тепер щодо звільнення від РРО, яке прописано у ст. 10 Закону про РРО. Відповідно до абз. 2 п. 11 Переліку №1336, про який йдеться у цій статті, мають застосуватися РК та КОРО у разі надання побутових послуг на території села.

Тоді як послуги Інтернету - це послуги телекомунікаційного зв’язку (див. тут), а не побутові послуги. Більше того, немає таких послуг й серед галузевого класифікатора "Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування" (ГК 201-01-2001), затвердженого наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 19.02.2002 р. №51.

Таким чином, ФОП-"єдинник" 2 групи може надавати послуги Інтернет-звязку як на території міста, так і села без застосування РРО та РК до досягнення ним обсягу доходу в 1 млн грн. Після такого досягнення використання РРО є обов’язковим.

Щодо ведення ПКО підприємцями ми детально писали тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202514
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6261
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025804
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564