• Посилання скопійовано

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто

Юрособа має вантажні та легкові автомобілі. Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором? Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)? Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором?

З укладенням договорів ЦПХ з водіями потрібно бути обережними. В ньому не повинні прослідковуватися умови, що містять трудові договори та не має бути натяку на найм водія як працівника за трудовим договором. Просто потрібно вказати, що виконавець (не водій) виконує перевезення певних вантажів за встановленим маршрутом та за винагороду. 

Менш ризиковано, якщо виконавець використовуватимевласний транспорт, а якщо такий відсутній, – орендований або позичений у замовника.

Результат виконаних робіт оформляється актом, за яким і виплачується винагорода.

 

Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)?

Особа, яка виконуватиме перевезення (доставку вантажу), може підписувати документи у отримувачів, законодавством це не заборонено.

 

Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?

Так, може, організація може надавати талони на пальне або паливні картки виконавцю, це не заборонено законодавством.Акцизного податку при видачі талонів або карток виконавцю не виникає, бо не відбувається фактичної передачі пального, передаються тільки талони/картки. Окрім того, така передача пов’язана з безпосереднім наданням послуги з перевезення. Таку видачу окремим договором не оформлюють, оскільки глава 64 ЦКУ не передбачає можливість надання транспортних послуг з використанням матеріалу замовника. Тож, видачу талонів можна оформити актом приймання- передачі.

Докладніше про пальне у договорах перевезення читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Розрахунок частки для ст. 199 ПКУ платнику, що перейшов з ЄП
    Підприємство з 01.05.22 по 01.08.23 рр. перебувало на ЄП (2%). За 2022 рік у грудні перерахунок частки для ст. 199 ПКУ і коригування зведених ПН не робили. Останній розрахунок був за підсумками 2021 року. Чи потрібно робити такий перерахунок за 2022 рік і коригування зведених ПН після повернення з 01.08.2023 р. на загальну систему і ПДВ? Яку частку застосовувати в серпні 2023 р.?
    19.09.202327
  • Зразок заяви ФОПа - "єдинника" про зміну податкової адреси
    Як заповнити заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП змінив податкову адресу?
    14.09.202359
  • Код КВЕД для отримання ФОПом оплати за втрачений посуд
    ФОП на ЄП здійснює діяльність за основним кодом КВЕД 56.10 «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування». Інколи клієнти розбивають посуд, зникають ножі, вилки, за що клієнт відшкодовує кошти. Чи може ФОП додати код КВЕД 47.59, щоб проводити через РРО отримання коштів за втрачений посуд та столові приналежності?
    05.09.202344
  • З якої дати не сплачувати ЄП IV групи за земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами?
    Підприємство – платник ЄП IV групи 16.05.2023 р.подало до місцевої військової адміністрації заяву на звільнення від сплати податків внаслідок потенційного забруднення земельних ділянок вибухонебезпечними предметами з 11.11.2022 р. 31.12.2023 р. (бойові дії та тимчасова окупація були до 11.11.2022 р.). Підтвердження — інтерактивна карта ДСНС, заява до ДСНС на розмінування. З якої дати буде пільга?
    30.08.202314
  • Чи може ФОП на ЄП надавати медіаційні послуги?
    Чи може ФОП на ЄП ІІІ групи (5%) надавати медіаційні послуги? Якщо можна, то за яким кодом КВЕД здійснюється така діяльність?
    25.08.202344