Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Підприємець другої групи єдиного податку вправі реалізувати бланки звітності

Чи має право підприємець другої групи єдиного податку займатися продажем бланків звітності?

Відповідно до п. 291.4 ПКУ фізособа-підприємець  може перебувати на другій групи за умови, якщо він здійснює господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. При цьому такий ФОП повинен відповідати протягом календарного року сукупності таких критеріїв:


 - не використовувати  працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує  10 осіб;

 - обсяг доходу не перевищує 1 млн.  гривень.

Водночас існує низка обмежень, а саме: на другій групі не можна  перебувати фізичним особам - підприємцям які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, за умови якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Додатково існують загальні обмеження щодо видів дільності або категорій осіб, встановлені п.291.5 ПКУ, які не дозволяють в принципі   перебувати на спрощеній системі оподаткування. 

Серед вищезазначених обмежень такого виду діяльності, як продаж бланків звітності немає. Отже, за умови   дотримання критерів щодо кількості найманих працівників та обсягу доходу, ФОП на єдиному податку може перебувати на  другій групі та займатися продажем бухгалтерських бланків, бланків звітності ,тощо.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Бланки , Єдиний податок , Звітність , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі