• Посилання скопійовано

Підприємець другої групи єдиного податку вправі реалізувати бланки звітності

Чи має право підприємець другої групи єдиного податку займатися продажем бланків звітності?

Відповідно до п. 291.4 ПКУ фізособа-підприємець  може перебувати на другій групи за умови, якщо він здійснює господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. При цьому такий ФОП повинен відповідати протягом календарного року сукупності таких критеріїв:


 - не використовувати  працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, одночасно не перевищує  10 осіб;

 - обсяг доходу не перевищує 1 млн.  гривень.

Водночас існує низка обмежень, а саме: на другій групі не можна  перебувати фізичним особам - підприємцям які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, за умови якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Додатково існують загальні обмеження щодо видів дільності або категорій осіб, встановлені п.291.5 ПКУ, які не дозволяють в принципі   перебувати на спрощеній системі оподаткування. 

Серед вищезазначених обмежень такого виду діяльності, як продаж бланків звітності немає. Отже, за умови   дотримання критерів щодо кількості найманих працівників та обсягу доходу, ФОП на єдиному податку може перебувати на  другій групі та займатися продажем бухгалтерських бланків, бланків звітності ,тощо.

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Фізособи — підприємці на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фізособи — підприємці на єдиному податку»

 • Подання декларація про доходи ФОПом - "єдинником" за придбану земельну ділянку
  Чи потрібно подавати декларацію про доходи фізособі для того, щоб задекларувати купівлю земельної ділянки, за умови, що доходи для купівлі цієї земельної ділянки фізособа отримала від провадження підприємницької діяльності, перебуваючи на ІІ групі ЄП? Фізособа інших доходів не мала та не підпадає під категорії осіб для обов’язкового декларування доходів
  20.03.202336
 • Дохід для утримання аліментів з ФОПа - "єдинника" ІІІ групи
  ФОП на ІІІ групі ЄП (5%) надає ІТ-послуги. Рішенням суду призначити аліменти -1/4 заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового для дитини відповідного віку та не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, і до досягнення дитиною повноліття. З чого вираховують дохід ФОПа: з доходу зазначеного в декларації чи беруть середню зарплату даної спеціальності в регіоні?
  08.03.202349
 • Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто
  Юрособа має вантажні та легкові автомобілі. Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором? Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)? Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?
  03.03.2023159
 • Безкоштовне отримання генераторів підприємством на єдиному податку
  Приватне підприємство, платник ЄП за ставкою 2% згідно з актом приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги отримує генератори (в акті вартість відсутня). Як оприбуткувати такі генератори? Чи виникає дохід? Чи є об’єкт оподаткування для ЄП - 2%?
  24.02.2023148
 • ФОП - пенсіонер на ЄП припинив держреєстрацію: коли подавати декларацію?
  ФОП - пенсіонер (платник ІІ групи ЄП) припинив держреєстрацію 13.01.2023 р. Коли йому потрібно подати декларацію та за якою формою?
  13.02.2023921