• Посилання скопійовано

Коли «єдиннику» ІІ групи слід застосовувати РРО?

Якщо підприємець – платник ІІ групи ЄП отримав дохід більше 1 млн грн 03.04.2020 р. Коли йому потрібно починати працювати з РРО? А також, якщо ФОП ІІ групи на розрахунковий рахунок планує внести власні кошти, то чи потрібно їх включати в обсяг доходу?

Досягнення виручки 1 млн грн та застосування РРО

Відповідно до пп. 296.10 ПКУ реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, тобто в цих випадках слід застосвувати РРО з самого початку торгівлі.

Більш докладно про це ми писали тут.

ПКУ вимагає застосовувати РРО лише з наступного кварталу, що настає за тим, у якому досягнуто мільйонну позначку. Це означає, наприклад, що ФОП, який у квітні 2020 р. отримав виручку в 1 млн грн, то до кінця другого кварталу 2020 р., до 30.06.2020 р., ще може спокійно працювати без РРО. При цьому штрафних санкцій згідно зі ст. 17 Закону про РРО за непроведення через РРО суми перевищення понад 1 млн грн не буде. А ось початок третього кварталу 1 липня 2020 р. цей ФОП повинен зустріти із вже зареєстрованим та готовим до роботи РРО. Зареєструвати РРО потрібно завчасно до настання нового кварталу після досягнення доходу в 1 млн грн або ж з нового кварталу повністю утримуватися від проведення розрахункових операцій до того моменту, поки РРО не буде готовий до роботи.

 

Власні кошти ФОП, внесені на рахунок

Податкові органи незмінно вважають, що власні кошти, внесені підприємцем на поточний рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізособи-підприємця — платника єдиного податку, хоча судова практика свідчить про протилежне. Аналітичний матеріал про це читайте тут.

Ще одну думку податківців читайте тут.

Загалом податківці вимагають включати такі кошти до доходу "єдинника" за умови, якщо їх сума перевищує готівкову виручку, відображену у книзі обліку доходів ФОП. Тобто готівкову виручку, яка знайшла своє відображення у книзі, ще можна внести на рахунок без оподаткування, а ось ті суми, що її перевищують – вже ні.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»