Главная Все консультации Налогообложение Налог на прибыль

Чи можна виявлену помилку відображати в поточній декларації з прибутку?

ТОВ, платник податку на прибуток, орендує земельну ділянку комунальної власності з 2019 року. У 2021 році виявлено помилку в обрахунку оренди, внаслідок чого здійснено донарахування оренди з 2019 року. Чи можна додаткові витрати оренди відобразити в поточній декларації з прибутку без здійснення уточнень?

Оскільки виявлено помилку, її потрібно відображати в порядку виправлення помилок, який передбачений чинним законодавством.

В бухгалтерському обліку помилки виправляються згідно з П(С)БО 6. Тобто потрібно донарахувати орендну плату у кореспонденції з рахунком 44: Дт 44 Кт 641.

В податковому обліку помилки виправляються згідно з пп. 50.1 ПКУ:

Але у поточній декларації (у додатку ВП) можна виправити помилки тільки одного звітного періоду. В ситуації, яку ми розглядаємо, помилки допущені в двох податкових періодах – у 2019 і в 2020 роках.

Тому виправляти помилку 2019 року доведеться уточнюючою декларацією. А вже помилку 2020 року можна виправити або в поточній декларації (у додатку ВП), або знову ж таки подавши уточнюючу декларацію.

Про особливості виправлення можна почитати тут, тут та тут.

Включити донараховані суми за 2019 та 2020 рік до витрат 2021 року не можна, тому що це витрати іншого звітного періоду.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Налог на прибыль
Теги:
Аренда , Плата за землю , Налог на прибыль , Земля , Декларация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме