Главная Все консультации Налогообложение НДС

Визначаємо критерії для зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Які критерії встановлено для зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування?

Визначені Наказом №567 Критерії застосовуються лише до податкових накладних/розрахунків коригування, які не відповідають наведеним вище ознакам.

Критеріїв зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування усього два:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. 215.3.1 та 215.3.2 ПКУ, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.

Якщо із другим критерієм усе просто, то перший для розуміння та аналізу варто розібрати на кілька складових. До того ж він застосовується разом з умовою, зазначеною в передостанньому абзаці затверджених Критеріїв.

Таким чином, цей критерій має три складові:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в ЄРПН;

2) переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФСУ (більше 75% загального такого залишку). На виконання цієї складової ДФСУ наказом від 30.06.2017 р. №461 й затвердила Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД. Переглянути Перелік можна у таблиці наприкінці;

3) перевищення суми ПДВ у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих поточного місяця (із урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію) над середньомісячною сумою ЄСВ та податків і зборів (крім ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплачених за останні 12 місяців.

Лише при одночасному виконанні всіх цих умов зазначеного критерію податкова накладна/розрахунок коригування підлягають блокуванню.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная , Регистрация , Блокировка НН/РК

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме