Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

ПДВ при отриманні послуги доступу до сайту нерезидента

Підприємство - резидент України, платник ПДВ, придбав на певний період у нерезидента послуги доступу до каталогу на сайті нерезидента. Резидент як сам користується таким доступом, так і продає такий доступ іншим резидентам - платникам ПДВ. Що з оподаткуванням ПДВ?

Придбання послуг у нерезидента

Відповідно до пп. 14.1.56-5 ПКУелектронні послуги - послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. До таких послуг, зокрема, але не виключно, належать:

а) постачання електронних примірників, надання доступу до зображень, текстів та інформації, у тому числі, але не виключно, підписка на електронні газети, журнали, книги, надання доступу та/або завантаження фотографій, графічних зображень, відеоматеріалів;

б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет тощо.

В розглядуваній ситуації підприємство резидент отримує від нерезидента послуги доступу до каталогу на сайті нерезидента. Таким чином, з позиції ПКУ він отримує електронні послуги.

Відповідно до пп. 186.3-1 ПКУ, місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг.

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Отже, отримані резидентом від нерезидента послуги оподатковуються ПДВ в загальному порядку.

Резидент платник ПДВ повинен на суму отриманих послуг нарахувати ПЗ з ПДВ, скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН. На дату складання ПН резидент має право відобразити ПК. Детальніше про ПДВ при отриманні послуг від нерезидента можна прочитати тут та тут.

 

Чи поширюється на цю операцію пільга, встановлена пп. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?

Відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ доступ до онлайн-сервісів з точки зору оподаткування розглядається як програмна продукція. А тому тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023 р. звільняється від оподаткування ПДВ.

Але про які саме онлайн-сервіси йде тут мова?

Ми детально аналізували це питання тут. Наприклад, там наводилися висновки ІПК ДФСУ від 28.02.2019 р. №794/ІПК/26-15-12-01-18:

  • у разі, якщо згідно з умовами цивільно-правового договору надається доступ до програмної продукції, у тому числі онлайн-сервісу (інтернет-сервісу, інтернет-платформи), та скориставшись таким доступом, платник отримує програмну продукцію (її копію) або право на використання програмної продукції, то для цілей оподаткування ПДВ операція з надання доступу до інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів (інтернет-платформи), розцінюється як операція з постачання програмної продукції або операція з надання права на використання програмної продукції, та не підлягає оподаткуванню ПДВ відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ;
  • у разі, якщо згідно з умовами цивільно-правового договору під наданням доступу до програмної продукції розуміється виключно надання права на пошук, обробку і отримання інформації та інші аналогічні дії, що здійснюються за допомогою такої програмної продукції, без фактичного постачання покупцю програмної продукції (її копії), то операція з надання такого доступу розцінюється як операція з надання послуг із пошуку, обробки, отримання інформації та інших аналогічних дій, яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

На наш погляд, в розглядуваній ситуації резидент отримує доступ до інформації у вигляді каталогу на сайті. Він не отримує програмну продукцію. А відтак, пільга за пп. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ на таку операцію не поширюється.

Але для уникнення непорозумінь з податковою може бути доцільним отримати для себе індивідуальну податкову консультацію.

 

Надання послуг іншим резидентам - платникам ПДВ

Як вже з’ясовано вище, пільги для такої послуги не передбачено. А відтак при наданні таких послуг іншим резидентам потрібно в загальному порядку нарахувати ПЗ з ПДВ за ставкою 20%, скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі