Главная Все консультации Налогообложение НДС

Коригування ПН за пп. 198.5 ПКУ при продажу ОЗ

Підприємство у 2019 році придбало ОЗ та МНМА, які використовувались в пропорційних та неоподатковуваних операціях (пп. 199.1 ПКУ) - було складено відповідні умовні ПН. У квітні 2021 р. ОЗ було продано. На яку дату складати РК до ПН? На яку суму? В якому періоді відображати коригування, якщо реєстрація РК буде у вересні?

Згідно з пп. «а» пп. 198.5 ПКУ, платник податку зобов'язаний нарахувати ПЗ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ за товарами, послугами, необоротними активами, придбаними з ПДВ у разі, якщо такі активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

При цьому, у разі, якщо такі активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов’язань, що були нараховані відповідно до пп. 198.5 ПКУ.

База коригування визначається за тим самим принципом, що й нарахування зобов’язань – виходячи з балансової вартості таких необоротних активів на початок періоду, в якому відбувається їх вибуття із складу активів. В даному випадку - це буде період їх реалізації.

Зверніть увагу, що коригувати необхідно лише ті ПН, за якими було нараховано ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ, оскільки перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ за ОЗ та МНМА здійснюють тільки за підсумками одного календарного року. Тому при продажу тих активів, які призначаються для використання як в оподатковуваних так і не в оподатковуваних операціях, коригувати ПН не потрібно.

 

Якою датою складати такий РК та відображати коригування у декларації?

Пункт 198.5 ПКУ не містить конкретного періоду, в якому у декларації відображаються коригування ПДВ за складеним РК (як у випадку здійснення річного перерахунку ПДВ), то ж застосовуються загальні правила залежності від своєчасності реєстрації:

  • якщо РК зареєстровано вчасно, то у періоді його складання (або у наступних періодах протягом 1095 днів з дати складання);
  • якщо із запізненням - у періоді фактичної реєстрації (або у наступних періодах протягом 1095 днів з дати складання).

Оскільки в даному випадку РК мав би бути складений датою продажі (саме продаж призводить до виникнення оподатковуваної операції), але реєструватись буде тільки у вересні, то відобразити зменшення ПЗ з ПДВ в умовній ПН можна буде лише починаючи з вересня (або у будь-якому наступному періоді протягом 1095 днів дати складання РК).

На думку автора, операція з переведення ОЗ або МНМА до складу необоротних активів утримуваних для продажу не є початком їх використання в оподатковуваних операціях, а тому не призводить до виникнення підстав для складання РК.

Про те, як складати такий РК, податківці писали тут.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , Нематериальные активы , Основные средства , НДС , Налоговая накладная

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме