Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як відображати в обліку продавця та незареєстровану протягом 3 років ПН?

Підприємство протягом березня-грудня 2016 року не здійснювало реєстрацію ПН в ЄРПН через від’ємне значення на електронному рахунку. Як відобразити в обліку сплив 3 років з дня виписки таких ПН?

Згідно з пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. 187.1 ПКУ, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;

б) дата відвантаження товарів, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто, податкові зобов’язання нараховуються за фактом здійснення відвантаження товарів чи надання послуг або ж за фактом отримання передоплати за них. Тому незалежно від того, чи було зареєстровано ПН, чи ні постачальник і відображає у Декларації з ПДВ нараховані ПЗ.

Разом з цим, незареєстровані ПН особливих відмінностей в обліку не мають – тобто незалежно від того, чи зареєстрував постачальник ПН, чи ні, він відображає звичайні записи з нарахування ПЗ з ПДВ при отриманні передоплати або здійсненні постачання, зокрема:

Перша подія відвантаження товарів/надання послуг

Операція

Дт

Кт

Відвантажено товари покупцю/надано послуги

361

70

Нараховано ПЗ з ПДВ

70

641

Отримано грошові кошти

311

361

 

Перша подія передоплата

Операція

Дт

Кт

Отримано передоплату

311

681

Нараховано ПЗ з ПДВ

643

641

Відвантажено товари/надано послуги

361

70

Списано нараховані ПЗ з ПДВ

702

643

Проведено залік заборгованостей

681

361

Таким чином, сплив трьох років з дня виписки незареєстрованої ПН в обліку постачальника не відображається, оскільки ПЗ нараховуються ним незалежно від факту наявності реєстрації ПН, а саме за фактом отримання передоплати, або ж здійснення відвантаження товарів/надання послуг, тобто здійснення об’єкту оподаткування ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Налоговая накладная , Учет

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме