Главная Все консультации Налогообложение НДС

ПДВ при послугах фото нерезиденту

ТОВ - платник податку на прибуток і ПДВ, резидент України, надає послуги фотографування зразків продукції (перуки, костюми) нерезиденту. Зразки отримуються від нерезидента на безоплатній і безповоротній основі. Фото зразків передаються нерезиденту для розміщення на сайті нерезидента. Що з ПДВ?

Безоплатне ввезення зразків

Ввезення товарів на митну територію України є об’єктом оподаткування (див. пп. «в» пп. 185.1 ПКУ). Таким чином, при безоплатному ввезенні зразків «імпортний» ПДВ сплачується в загальному порядку, але за умови, що їх вартість перевищує 150 євро (див. пп. 196.1.16 ПКУ). Якщо імпортується продукція меншої вартості, ПДВ не сплачується.

Якщо «імпортний» ПДВ сплачено, то на дату сплати він включається до складу податкового кредиту, на підставі МД (див. пп. «ґ» пп. 198.1, пп. 198.2, пп. 201.12 ПКУ).

Поряд з цим, як буде показано далі, оскільки ці зразки використовуються в операціях, які не є об’єктом оподаткування (місце постачання розташоване за межами митної території України), потрібно буде нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пп. «а» пп. 198.5 ПКУ.

В бухгалтерському обліку безоплатно отримані зразки відображаються за справедливою вартістю (див. п. 11 П(С)БО 9), тобто, за вартістю, за якою їх можна продати: Дт 22 Кт 718.

Після передачі їх для фотографування їх списують з балансу: Дт 23 Кт 22. Але зразки продовжують обліковуватися в кількісному вигляді (див. п. 23 П(С)БО 9) – в аналітичному обліку, наприклад, у відомості обліку МШП в експлуатації.

Фактично вартість цих зразків формує собівартість послуг фотографування: Дт 903 Кт 23.

Після того, як зразки вже не потрібні, їх списують з аналітичного обліку. Списання можна оформити актом на списання МШП, типової форми № МШ-8.

 

Надання послуг нерезиденту

Відповідно до п. «б» пп. 185.1 ПКУ, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

ТОВ фотографує зразки і розміщує їх на сайті нерезидента. Що це за послуги з точки зору місця постачання послуг, згідно з ст. 186 ПКУ?

Наприклад, відповідно до пп. 186.3 ПКУ місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. До таких послуг належать:

а) надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, а також надання (передача) права на скорочення викидів парникових газів (вуглецевих одиниць);

б) рекламні послуги;

з) надання послуг з виробництва та компонування відеофільмів, кінофільмів, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних фільмів, фоторекламних матеріалів та комп’ютерної графіки.

З іншої сторони, місцем постачання послуг буде місце реєстрації постачальника, якщо він надає інші послуги, ніж зазначені в пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

Таким чином, з нашого погляду, важливо, яким чином складено договір надання послуг. Що саме там написано. 

Наприклад, це може бути договір з виробництва фоторекламних матеріалів, які підлягають розміщенню на сайті нерезидента. Тоді, на наш погляд, у повній відповідності до пп. «з» пп. 186.3 ПКУ, місце постачання буде знаходитися за межами митної території України. А тому така операція не буде об’єктом оподаткування ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Нерезиденты , НДС , Услуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме