Главная Все консультации Налогообложение НДС

Як сплачувати ПЗ з ПДВ, якщо неплатник ПДВ отримав більше 1 млн грн

Підприємство на загальній системі оподаткування (неплатник ПДВ) отримує на рахунок 1,5 млн гривень. Чи потрібно сплачувати ПЗ з ПДВ з цієї суми?

Відповідно до пп. 183.2 ПКУ у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Водночас, згідно з п. 3.1 Положення №1130 особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру.

При цьому, обов’язок щодо визначення ПЗ з ПДВ покладається виключно на платників податку.

Отже, у разі, якщо суб’єкт господарювання отримав кошти до дати внесення даних до Реєстру платників він не визнає ПЗ з ПДВ за такими сумами, оскільки на момент їх отримання не є платником ПДВ.

Аналогічну позицію висловлюють і податківці у ІПК від 21.01.2019 р. №221/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Зокрема зазначається, що обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з ПДВ у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн гривень. Також додатково читайте тут.

 

Доступ к полному тексту материала возможен только для зарегистрированных пользователей. Если Вы уже зарегистрированы на нашем сайте - пожалуйста, авторизуйтесь.

Если пока нет - зарегистрируйтесь прямо сейчас: это просто, не требует Ваших персональных данных и займет не более одной минуты.

Что еще дает регистрация?

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
НДС , Регистрация

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме