Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як сплачувати ПЗ з ПДВ, якщо неплатник ПДВ отримав більше 1 млн грн

Підприємство на загальній системі оподаткування (неплатник ПДВ) отримує на рахунок 1,5 млн гривень. Чи потрібно сплачувати ПЗ з ПДВ з цієї суми?

Відповідно до пп. 183.2 ПКУ у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Водночас, згідно з п. 3.1 Положення №1130 особа є зареєстрованою платником ПДВ з відповідної дати реєстрації, внесеної до Реєстру.

При цьому, обов’язок щодо визначення ПЗ з ПДВ покладається виключно на платників податку.

Отже, у разі, якщо суб’єкт господарювання отримав кошти до дати внесення даних до Реєстру платників він не визнає ПЗ з ПДВ за такими сумами, оскільки на момент їх отримання не є платником ПДВ.

Аналогічну позицію висловлюють і податківці у ІПК від 21.01.2019 р. №221/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Зокрема зазначається, що обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з ПДВ у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн гривень. Також додатково читайте тут.

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Реєстрація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі