Главная Все консультации Налогообложение НДС

Помилкову ПН зареєстровано, але не включено до декларації з ПДВ: як виправити це?

Підприємство помилково склало та зареєструвало ПН від 21.12.2018 р., а потрібно було скласти 22.12. У лютому 2019 р. цю помилку виявлено, складено та зареєстровано правильну ПН від 22.12.2018 р. та РК до помилкової накладної (його складено 21.12.2018 р., а зареєстровано у лютому 2019 р.). Як виправити звітність з ПДВ, щоб уникнути суми перевищення?

У даному випадку слід скласти уточнюючий розрахунок з ПДВ за грудень 2018 року, у якому слід включити помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р. ДФС у листі від 12.03.2018 р. №978/6/99-99-12-02-01-15/ІПК наводить алгоритм заповнення уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ:

  • в графу 4 уточнюючого розрахунку переносяться показники декларації, що уточнюється;
  • у графі 5 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • в графі 6 відображається абсолютне значення помилки за всіма заповнениними в уточнюючому розрахунку рядками з відповідним знаком (+/-), а у разі, якщо абсолютне значення дорівнює нулю, то відповідний рядок не заповнюється.

При цьому, в уточнюючому розрахунку відображаються всі заповнені рядки декларації, що уточнюється. Не заповнені рядки в декларації, в уточнюючому розрахунку залишаються не заповненими. В даному випадку виправлятися будуть рядки 1.1, 9 розділу І декларації з ПДВ та рядки розділу ІІІ декларації, на які вплине зміна рядка 9 – рядок 18 або 19, та наступні рядки – за необхідності. Крім того, платник ПДВ при поданні уточнюючого розрахунку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 3% недоплати – у разі позитивного значення графи 6 рядка 18 уточнюючого розрахунку. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.1.

До уточнюючого розрахунку додається уточнюючий додаток 5, до якого слід включити лише один рядок, а саме -  помилкову податкову накладну від 21.12.2018 р.

Оскільки в ЄРПН було зареєстровано меншу суму податкових зобов’язань за лютий 2019 р. (тому що у лютому зареєстровано, але не задекларовано від’ємний РК), ніж було включено в декларацію за цей же період, як раз і виникла сума перевищення 39 359,23 грн.

Аналогічно складається уточнюючий розрахунок за лютий 2019 р., у якому уточнюється значення рядків 7 та 9,  а також відповідні рядки розділу ІІІ декларації. В цьому випадку замість уточнюючого додатку 5 формується уточнюючий додаток 1, до якого включається РК до помилкової податкової накладної.

Показник ∑Перевищ розраховується виключно на підставі даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН, тому для його врегулювання і слід привести у відповідність показники звітності та ЄРПН. Додатково див. тут та тут.

Хоча фактично і немає підстав для відображення у декларації помилкових ПН та регулюючих РК, але на практиці внаслідок такого невідображення їх у звітності як раз і виникає показник ∑Перевищ. Тому є два шляхи вирішення цієї проблеми – або подати уточнюючі розрахунки (як ми описали вище), або оскаржувати дії податківців (про це ми писали ось тут).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Отчетность , НДС , Налоговая накладная , Регистрация , Декларация

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме