Главная Все консультации Налогообложение НДС

Місце постачання митно-брокерських послуг та послуг із зберігання товару: що з ПДВ?

Підприємство надає послуги нерезиденту із зберігання товарів на митно-ліцензійному складі (місцезнаходження складу за територією України на території спеціальної митної зони) та митно-брокерські послуги. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ за такими операціями?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

 

Послуги із зберігання на митно-ліцензійному складі

Відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ місцем постачання послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг, є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном.

Зважаючи на те, що територія митно-ліцензійного складу знаходиться за межами митної території України, відповідно місце постачання послуг із зберігання рухомого майна на такому складі знаходиться за межами митної території України.

Тож такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ в розумінні пп. 185.1 ПКУ. Тому на такі послуги складати ПН та визнавати ПЗ з ПДВ не потрібно.

 

Митно-брокерські послуги

Податківці у консультації від 30.12.2015 р. № 3897/10/25-01-15-01-09 роз’яснювали, що послуги митних брокерів не відносяться до послуг, що передбачені абз. «ж» пп. 186.3 ПКУ.

Таким чином, місце постачання таких послуг визначається за пп. 186.4 ПКУ, а саме - за місцем реєстрації постачальника таких послуг. Оскільки надавач послуг є резидентом, то надані ним митно-брокерські послуги (в тому числі і нерезиденту) вважаються такими, що надані на території України. Відповідно такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20% від бази оподаткування із складанням і реєстрацією ПН як на постачання послуг неплатнику ПДВ.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Таможня , НДС , Услуги , Пошлина

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме