Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Працівнику доручили здійснити оплату за послугу: як скласти авансовий звіт та відобразити в обліку?

Працівник 10 жовтня отримав кошти під звіт для оплати за послуги з виготовлення вікон. 11 жовтня через касу банку ним здійснено платіж на рахунок постачальника. Акт виконаних робіт буде надано після встановлення вікон. Як в такому випадку скласти авансовий звіт та відобразити операцію в обліку?

У даному випадку потрібно зважати на ту обставину, що підприємство доручило працівнику здійснити саме оплату за встановлення (придбання) вікон. Отже, працівник зобов’язаний відзвітувати за проведену дію, тобто відзвітувати про здійснення відповідної оплати. Підтверджувальним документом в даному випадку для нього буде квитанція (чек) про здійснення відповідної оплати через касу банку.

Таким чином, працівник, якому було доручено здійснити придбання товару, подає до бухгалтерії авансовий звіт з відповідними підтверджуючими документами (чек про здійснення оплати через касу банку). При цьому не має значення, чи було здійснено встановлення таких вікон та отримано акт виконаних робіт.

Такий авансовий звіт в бухгобліку відображається записом Дт 371 «Розрахунки за виданими авансами» Кт 3721 «Розрахунки з підзвітними особами».

При отриманні акту виконаних робіт від постачальника в обліку відображається запис Дт 1521 (1531) Кт 631 з подальшим взаємозаліком записом Дт 631 Кт 371.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите БЕСПЛАТНУЮ подписку, перейдя по ссылке; на время карантина мы дарим всем нашим читателям три месяца подписки на пакет «Мой ассистент».

Читайте консультации и аналитику от редакции без ограничений и будьте здоровы!

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Расходы , Отчетность , Учет , Услуги

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме