Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Будівлі промисловості надано в оренду: чи є пільга з податку на нерухомість?

Підприємство, яке отримало до статутного капіталу торгово-виробниче приміщення, здає його в оренду іншому СГ, який використовує його для виробництва будмітеріалів. Чи є підстави для застосування пп. 266.2.2 ПКУ?

Не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки будівлі промисловості, зокрема, виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств (пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ).

Із ПКУ чітко слідкує, що аби така пільга з податку на нерухомість виконувалася має бути дотримано два критерія:

  • Будівлі мають відноситися до будівель промисловості;
  • Підприємство-власник будівель повинен бути промисловим підприємством.

Визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000 («ЗІР», підкатегорія 106.02).

Таким чином, за матеріалами «ЗІР», з метою застосування норм пп. 266.2.2 ПКУ, до будівель промисловості відносяться об’єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1251 «Будівлі промислові» (підкласи 1251.1-1251.9). З цією думкою важко не погодитися -  є поняття «будівлі промисловості», є його державна класифікація, а отже, будівлі класу 1251 не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість. Якщо нерухомість підприємства належить саме до цього класу, вона не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість.

З метою застосування норм пп. 266.2.2 ПКУ промисловими вважаються підприємства, які відповідно до ДК 009:2010 відносяться до секцій:

  • B «Добувна промисловість та розроблення кар’єрів»,
  • C «Переробна промисловість», зокрема, виробництво харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів, текстильне виробництво, виробництво шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, виробництво паперу та паперових виробів, поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації тощо;
  • D «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітр'я»,
  • E «Водопостачання; каналізація, поводження з відходами»,
  • F «Будівництво».

Про це зазначають податківці у підкатегорії 106.02 «ЗІР».

Якщо у підприємства немає відкритого КВЕДУ із вищевказаних та відповідно воно не здійснює таку «промислову» діяльність, то навіть якщо таке підприємство має у власності будівлі промисловості, пільга з податку на нерухомість не застосовується. Про це податківці говорили тут, а ми тут>>

Що стосується використання такої будівлі промисловості промисловим підприємством, то тут податківці неоднозначні у своїх відповідях. Так, тут вони зазначають, що як елемент державної підтримки промислового виробництва передбачає виключення з об’єкта оподаткування податком на нерухомість об’єктів нерухомості промислових підприємств, що беруть участь у господарській діяльності власника об’єктів нерухомості як виробничі одиниці.

При цьому оскільки надання в оренду будівель промисловості не передбачає використання власником об’єкта нерухомості як виробничої одиниці промислового підприємства у своїй господарській діяльності, то немає підстав для використання преференції, передбаченої пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ, до таких будівель промисловості.

Це означає, що у разі надання такої будівлі в оренду підприємство є платником податку на нерухомість на загальних підставах. Тобто тут податківці хочуть, щоб саме власник будівлі використовував таку будівлю як виробничу одиницю для того, щоб він міг застосовувати пільгу.

Водночас, у підкатегорії 106.02 «ЗІР» на питання: «Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств), які використовуються не за призначенням?» податківці роз’яснюють, що будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Обмежень щодо використання або невикористання таких об’єктів нерухомості пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ не передбачено.

Ми погоджуємося із цим на всі 100%.

Дійсно, у ПКУ такої умови, як використання промисловими підприємствами будівлів промисловості виключно для їх виробничо-промислової діяльності, немає. Втім, податківці упереджено до цього ставляться та вимагають ще й такого використання.

Детально про те, що робити платнику податку у цій ситуації, ми писали тут>> 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Строительство , Аренда , Льготы , Недвижимость

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме