Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи зазначати в чеках РРО штрихкод акцизної марки, якою марковані звичайні (неігристі) вина та зброджені напої?

Торговці алкоголем зобов’язані зазначати в чеках РРО штрихкод акцизної марки при продажу маркованого алкоголю. З 1 січня 2022 року маркуванню не підлягають звичайні (неігристі) вина та зброджені напої за певних умов. Чи потрібно з 1 січня сканувати штрихкод акцизної марки при продажу цих товарів, що були марковані до 1 січня 2022 року?

Дійсно з 1 січня 2022 року  відповідно до змін у пп. 226.6 ПКУ маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об'ємних одиниць, крім тих, що зазначені у пп. 226.10 ПКУ.

Своєю чергою, пп. 226.10 ПКУ доповнили ще двома абзацами, за якими маркуванню не підлягають:

  • тестові зразки алкогольних напоїв, які не призначені для роздрібного продажу і ввозяться на митну територію України суб’єктами господарювання, які мають ліцензії на право оптової торгівлі відповідною продукцією, для проведення досліджень чи випробувань (калібрування лабораторного обладнання, проведення дегустацій, вивчення фізико-хімічних показників, дизайну), але не більше 3 літрів кожного виробу;
  • звичайні (неігристі) вина та зброджені напої, що класифікуються у товарній позиції 2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 22 10 00, 2204 29 10 00) та у товарних підкатегоріях 2205 10 10 00, 2205 90 10 00, 2206 00 59 00, 2206 00 89 00 згідно з УКТ ЗЕД, фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об’ємних одиниць етилового спирту, за умови, що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження.

Разом з цим відповідно до п. 11 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема:

  • проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями. 

Як бачимо, Закон про РРО не робить будь-яких виключень з обов’язку зазначати штрихкод акцизної марки при продажу алкоголя. З цього робимо висновок, що штрихкоди акцизних марок слід зазначати в усіх  випадках, коли продається маркована пляшка алкоголю. Наступні партії вин, які будуть надходити вже немаркованими, будуть продаватися без зазначення штрихколу акцизної марки.

Додатково читайте тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Алкоголь , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі