• Посилання скопійовано

Чи можна торгувати алкоголем, поки РРО перебуває на «перепрошивці»?

ФОП на загальній системі торгує алкоголем. До 30.09.2021 р. потрібно змінити програмне забезпечення РРО. За словами центру сервісного обслуговування РРО, для таких змін потрібно два-три тижні, протягом яких РРО не буде працювати. Чи може ФОП продовжувати торгівлю алкоголем у періоді, коли цей РРО буде перебувати на обслуговуванні у ЦСО?

Продавати алкогольні напої без РРО не дозволяється. Більше того, такий РРО обов’язково повинен бути зазначений у ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Якщо СГ планує застосовувати резервний РРО або КОРО та розрахункові квитанції у періоди, коли РРО не працює, такі РРО та КОРО теж слід зазначити у ліцензії.

За продаж алкоголю через РРО або КОРО, які не вказані в ліцензії, передбачений штраф - 200% вартості продукції, реалізованої через такий незазначений у ліцензії РРО (КОРО),  але не менше 10 тис. грн. Докладніше про це ми писали тут та тут.

Отже, на час внесення змін до програмного забезпечення РРО можливі такі варіанти роботи:

  • Працювати з резервним РРО або КОРО, що вже внесені до ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Якщо такого немає, то можна внести відповідні зміни до ліцензії – зміна ліцензії займає три робочі дні, не рахуючи час реєстрації РРО або КОРО в ДПС;
  • Призупинити роздрібну торгівлю всіма товарами (не тільки алкоголем!) з оплатою готівкою або платіжними картками. Натомість можна приймати тільки безготівкові перекази від покупців безпосередньо на рахунок продавця або приймати оплати через каси банків – тобто уникати розрахункових операцій, які потребують реєстрації через РРО. Якщо такі оплати неприйнятні, то на час внесення змін до програмного забезпечення РРО та за відсутності резервного РРО або КОРО доведеться призупинити роботу взагалі.

Додатково читайте тут, туттут та тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484