Продавати алкогольні напої без РРО не дозволяється. Більше того, такий РРО обов’язково повинен бути зазначений у ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Якщо СГ планує застосовувати резервний РРО або КОРО та розрахункові квитанції у періоди, коли РРО не працює, такі РРО та КОРО теж слід зазначити у ліцензії.
За продаж алкоголю через РРО або КОРО, які не вказані в ліцензії, передбачений штраф - 200% вартості продукції, реалізованої через такий незазначений у ліцензії РРО (КОРО), але не менше 10 тис. грн. Докладніше про це ми писали тут та тут.
Отже, на час внесення змін до програмного забезпечення РРО можливі такі варіанти роботи:
- Працювати з резервним РРО або КОРО, що вже внесені до ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем. Якщо такого немає, то можна внести відповідні зміни до ліцензії – зміна ліцензії займає три робочі дні, не рахуючи час реєстрації РРО або КОРО в ДПС;
- Призупинити роздрібну торгівлю всіма товарами (не тільки алкоголем!) з оплатою готівкою або платіжними картками. Натомість можна приймати тільки безготівкові перекази від покупців безпосередньо на рахунок продавця або приймати оплати через каси банків – тобто уникати розрахункових операцій, які потребують реєстрації через РРО. Якщо такі оплати неприйнятні, то на час внесення змін до програмного забезпечення РРО та за відсутності резервного РРО або КОРО доведеться призупинити роботу взагалі.
Додатково читайте тут, тут, тут та тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити