Главная Все консультации Труд и социальная защита Трудовые отношения

Чи подвоювати оплату за роботу в нічний час, якщо робота проводилася у святковий день

На підприємстві підсумований облік робочого часу. Погодинна оплата праці. Надбавка за роботу в нічний час встановлена в розмірі 20%. Інколи працівники працюють у святкові дні. Чи повинна подвоюватись доплата за роботу в нічний час в такому випадку?

Робота у святкові дні оплачується в подвійному розмірі залежно від умов оплати праці в порядку, визначеному ст. 107 КЗпП.
Оплата за роботу в нічний час врегульована ст. 108 КЗпП і її розмір встановлюється генеральним, галузевим (регіональним) угодами та колективним договором, але не може бути нижчим, ніж 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

Фахівці Мінсоцполітики в листі від 11.07.2018 р. №1217/0/101-18/28 зазначили, що працівникові повинні нарахувати «нічну» доплату без задвоєння, на загальних підставах. І це цілком логічно, адже оплатні гарантії щодо роботи у нічний час та щодо роботи у святкові дні регулюються різними статтями КЗпП.

Тому при розрахунку доплати за роботу в нічний час у святковий день одинарну (не подвійну) годинну тарифну ставку множимо на 20% і на кількість годин роботи в нічний час.

Окремо оплачуємо роботу у святковий день згідно зі ст. 107 КЗпП в подвійному розмірі годинної тарифної ставки. Оплаті будуть підлягати всі години роботи в такий святковий день, у тому числі й години, що припали на нічний час.

Отже, якщо погодинна ставка у працівника становить 30,00 грн/год, то доплата за роботу вночі  20% - 6  грн/год.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Заработная плата , Трудовые отношения

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме